Nowe posty

Autor Wątek: Pokemon na mandrive(to nie żart)  (Przeczytany 5422 razy)

nocnawilczyca

  • Gość
Pokemon na mandrive(to nie żart)
« dnia: 2009-06-01, 21:49:35 »
Nie wiem na Boga czy w odpowiednim dziale umieszczam wątek, więc w razie WU prosze oo przeniesienie i wyrozumialość.

No więc sprawunia ma się tak, że od paru dni, od kieyd to przypomniały  mnie się piekne czasy dziecinstwa, keidy kuzyn włączał Omege i Pink Floyd'ów i zadręczał rozmaitymi grami na komputerze naszła mnie (nie śmiac się) ochota zeby przejsc jeszcze raz taką oto grę jak - o zgrozo - pokemony.

No to, na co czekac, wzięłam sie za szukanie po necie emulatora i  gierki.
Ale... Jedyne co po długawych poszukiwaniach udało mi sie znalezc to windowsowa wersje "Tgb dual" (czyli *chyba* owy emulator) leeeeeeedwo dzialajaca pod wine.

I Udało mi sie sciagnac romy do owej gry ale kiedy wlaczam jakikolwiek na emulatorze, wsyzstko diabli bierze i sie wylacza.

W sumie watpie, zeby ktokolwiek umial mi pomoc, bo raczej przez szacunek dla was  - uwazam, ze raczej w takie gry nie graliscie. Ale moze ktoś kiedys sie natknal i moglby poswiecic mojemu problemowi pol sekundy. PLiki na windowsa mozna banalnie latwo szybko sciagnac, bo to gierka bardzo malenka.

TheUsh

  • Gość
Pokemon na mandrive(to nie żart)
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-06-01, 22:24:15 »
Jeżeli chodzi ci o pokemony na game boy'a, to chociażby Visual Boy Advance ma wersję na Linuksa ;)
Wystarczyło wpisać w Google: "game boy emulator linux" i to był pierwszy wynik ;)

norbert_ramzes

  • Gość
Pokemon na mandrive(to nie żart)
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-06-01, 22:46:31 »

TheUsh

  • Gość
Pokemon na mandrive(to nie żart)
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-06-02, 14:00:31 »
Cytat: norbert_ramzes
http://stancorporation.pl/temp/Pokemon all ver.rar
Użytkownikowi nocnawilczyca raczej chodziło o działający emulator, a nie o romy ;]

nocnawilczyca

  • Gość
Pokemon na mandrive(to nie żart)
« Odpowiedź #4 dnia: 2009-06-02, 15:34:33 »
wlaasnie a poza tym to nie dziala wyskakuje blad "plik nie istnieje"

The Ush   - w kilku "pierwszych wynikach" szukalam linuxowej wersji i troche mi nie wyszlo...

poza tym mnie nie chodzi konkretnie o emulator, bo ja go mam, on pod wine dziala,
tylko jak włączam na nim jakies romy to wszystko w leb bierze...

ps. mam mandrive 2009

norbert_ramzes

  • Gość
Pokemon na mandrive(to nie żart)
« Odpowiedź #5 dnia: 2009-06-02, 15:55:26 »
W tym pliku są i romy i emulatory pod win32.

PS. ściągać puki jest bo myślę żeby to usunąć z nie mojego serwera.

TheUsh

  • Gość
Pokemon na mandrive(to nie żart)
« Odpowiedź #6 dnia: 2009-06-02, 16:49:04 »
Cytat: nocnawilczyca
wlaasnie a poza tym to nie dziala wyskakuje blad "plik nie istnieje"

The Ush   - w kilku "pierwszych wynikach" szukalam linuxowej wersji i troche mi nie wyszlo...

poza tym mnie nie chodzi konkretnie o emulator, bo ja go mam, on pod wine dziala,
tylko jak włączam na nim jakies romy to wszystko w leb bierze...

ps. mam mandrive 2009
No to jeżeli się wali, to znaczy, że nie działa pod wine dobrze i posiadanie go nic ci nie da ;)

http://vba.ngemu.com/downloads.shtml
W najnowszej wersji nie ma portu na Linuksa, ale wystarczy przewinąć stronę niżej i już w wersji 1.7.1 masz do ściągnięcia wersję linuksową.

Brix

  • Gość
Pokemon na mandrive(to nie żart)
« Odpowiedź #7 dnia: 2009-06-02, 23:02:07 »
@nocnawilczycza: Visual Boy Advance 1.7.2 powinnaś mieć w "Instalacji oprogramowania", jeśli dodałaś źródła plf.

Z ciekawości zainstalowałem, ściągnąłem powyższy plik rar, uruchomiłem Tetrisa i Pokemon crystal. Ale nie znam się na tym sprzęcie, nigdy się w to nie bawiłem.

Widzę też, że apetyt na procesor (przynajmniej u mnie) ten emulator ma niezły...

edit: To masz w końcu M2009.x czy 2008.0?

norbert_ramzes

  • Gość
Pokemon na mandrive(to nie żart)
« Odpowiedź #8 dnia: 2009-06-02, 23:07:58 »
Cytat: Brix
Widzę też, że apetyt na procesor (przynajmniej u mnie) ten emulator ma niezły...
Ileś lat temu na win32 nie miałem żadnych takich problemów. Być może trzeba zgłosić bug'a w wine.

Brix

  • Gość
Pokemon na mandrive(to nie żart)
« Odpowiedź #9 dnia: 2009-06-02, 23:21:46 »
norbert: Mówiłem o wersji natywnej... O jasny gwint, uruchomiłem to właśnie pod Wine (oba exe z tego archiwum), trochę mi wariuje z rozmiarami okienka, ale aż tak dużo mocy procesora nie zżera... Co tu do licha się dzieje??

norbert_ramzes

  • Gość
Pokemon na mandrive(to nie żart)
« Odpowiedź #10 dnia: 2009-06-02, 23:24:56 »
Cytat: Brix
Co tu do licha się dzieje??
UFO atakuje!

OT

Brix

  • Gość
Pokemon na mandrive(to nie żart)
« Odpowiedź #11 dnia: 2009-06-03, 00:43:17 »
Cytat: norbert_ramzes
UFO atakuje!
Bardzo śmieszne, uśmiałem się do łez... :/

Zwłaszcza gdy wersja natywna działa gorzej niż "emulowana"...