Nowe posty

Autor Wątek: Problem z uruchomieniem  (Przeczytany 3439 razy)

Shockeh

  • Gość
Problem z uruchomieniem
« dnia: 2009-05-11, 20:21:33 »
Otoz zainstalowalem Linuxa 9.04 Ubuntu. Gdy probuje wlaczyc linuxa to wyskakuje komunikat: 'Loading, please wait...' Niestety nic dalej sie nie laduje. (czekalem ponad 15 minut)

.
Z poczatku byly problemy z samym zainstalowaniem poniewaz nie dochodzilo do instalacji przez powyzszy komunikat. Jednak udalo mi sie zainstalowac linuxa poprzez windows xp. Aktualnie mam zainstalowany Windows xp jak i Ubuntu. (na dwoch roznych partycjach)

ZipoKing

  • Gość
Problem z uruchomieniem
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-05-11, 21:01:06 »
Więcej info?
Możliwy problem1: niektóre starsze BIOSy mają problem z odczytem czegokolwiek powyżej 120GB (AFAIK) na dysku - jak zorganizowane są partycje na dysku?

Shockeh

  • Gość
Problem z uruchomieniem
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-05-11, 21:06:15 »
Cytat: ZipoKing
Więcej info?
Możliwy problem1: niektóre starsze BIOSy mają problem z odczytem czegokolwiek powyżej 120GB (AFAIK) na dysku - jak zorganizowane są partycje na dysku?
Moj bios nie nalezy do starszych. Czysto formatowane dwie partycje gdzie na jednej znajduje sie windows xp + sterowniki. Na drugiej zas Ubuntu (instalowany w windowsie xp). 150 gb podzielone na pol.

Wiecej info jakiego typu?

barakobama

  • Gość
Problem z uruchomieniem
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-05-21, 12:08:16 »
Witam, ja z gory przepraszam jeśli nie tu pisze co trzeba, jednak kompletnie sie nie znam na linuxsie itp. Sciaglem ostatnio mandriva 2009 chciałem go zainstalowac na laptopie acer aspire 5535 zrobiłem botowalna plyte odpalilem wszystko chodziło az do momentu gdy pojawił sie taki błekinty ekran po prawo jakis wzorek u góry napis mandrive a na dole cos w stylu paska postepu. jednak ten pasek jakos dziwnie nie robi postepu myslalem ze moze to tak dlugo sie laduje poszedlem do roboty wracam a tu jednak nadal nic, doczytalem sie ze nastepnym krokiem powinno byc potwierdzenie licencji ale ja juz tego nastepnego kroku nie mam. da sie wogole u mnie zainstalowac cokolwiek z linucha ? sata mam przestawione na ata bo pewno linux nie ma do tego sterow

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Problem z uruchomieniem
« Odpowiedź #4 dnia: 2009-05-21, 14:31:15 »
Cytat: barakobama
sata mam przestawione na ata bo pewno linux nie ma do tego sterow
Jak nie ma, jak ma. W czasie ładowania przełącz się w tryn verbose.

Pozdrawiam!

barakobama

  • Gość
Problem z uruchomieniem
« Odpowiedź #5 dnia: 2009-05-21, 15:38:22 »
tzn. gdzie mam to włączyć ? bo ja myślałem ze włożę płytę i on sam już się zacznie lądować, to jakieś komendy mam wpisać tylko gdzie ?

wiewiorek

  • Gość
Problem z uruchomieniem
« Odpowiedź #6 dnia: 2009-06-02, 02:31:20 »
Jeżeli linux startuje ze splashscreenem (obrazek, wskaźnik postępu) i nie widzisz wyjścia (wypisywanych linijek tekstu) jądra/programów, to jesteś w trybie silent. Pomiędzy silen a verbose przełączasz się za pomocą F2

Jeżeli zacina się w pewnym momencie lub wypisuje błąd bądź łaskaw wpisać nam tutaj wszystkie linijki od pierwszej błędnej do ostatniej, to znacznie ułatwi pomoc Tobie.