Nowe posty

Autor Wątek: Xubuntu 8.04 przeglądarka nie ładuje stron  (Przeczytany 3601 razy)

Pisarz

  • Gość
Xubuntu 8.04 przeglądarka nie ładuje stron
« dnia: 2009-05-17, 15:21:13 »
Witam!
Mam problem z Xubuntu 8.04. Mam dwa komputery, jeden z Windowsem XP SP2 podłączonym do internetu, udostępniający internet, drugi ma Xubuntu. Nagle Firefox przestał działać, włącza się ale nie ładuje stron, tak samo Opera. Kadu, Synaptic i menadżer aktualizacji działają. Próbowałem konfigurować DNSy, ale nic to nie dało. Co można z tym zrobić? Proszę o szybką odpowiedź

chmooreck

  • Gość
Xubuntu 8.04 przeglądarka nie ładuje stron
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-05-17, 20:45:15 »
Można.
Wystarczy prawidłowo skonfigurować sieć (adres IP, maska, brama domyślna obu komputerów).
Dopóki nam nie napiszesz jak masz skonfigurowaną trudno będzie udzielić konkretnej odpowiedzi.

Edit: skoro działało i nagle przestało sprawdziłbym jeszcze czy czasem ktoś nie wyjął /wyrwał przez przypadek kabla sieciowego z gniazdka ;-)

Pisarz

  • Gość
Xubuntu 8.04 przeglądarka nie ładuje stron
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-05-17, 21:40:42 »
Kadu, Synaptic, LastFM itp. działają. Po prostu stron internetowych nie ładuje do końca. Może ma to coś wspólnego z małą ilością pamięci swap? (jaki komputer, taka pamięć)

chmooreck

  • Gość
Xubuntu 8.04 przeglądarka nie ładuje stron
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-05-17, 22:21:10 »
możesz się zapingować na jakąś domenę (np. ping onet.pl) ?
Ile masz miejsca na partycjach (df) ?

Pisarz

  • Gość
Xubuntu 8.04 przeglądarka nie ładuje stron
« Odpowiedź #4 dnia: 2009-05-18, 20:59:09 »
Ponieważ system wolno działał, przeinstalowałem go i inaczej ustawiłem partycje. Po reinstalacji dalej nie działa. Pewnie to wina Windowsa XP, który udostępnia internet.

(komenda ping działa jakby co)

Edit:
Wina leżała po stronie komputera z Windowsem.