Nowe posty

Autor Wątek: Dystrybucja na 2GB pamięć USB.  (Przeczytany 5513 razy)

piotr-e

  • Gość
Dystrybucja na 2GB pamięć USB.
« dnia: 2009-06-04, 19:46:56 »
Witam wszystkich,

Poszukują w pełni funkcjonalną dystrybucję linuxa na 2GB pamięć USB. System bootowany z USB z możliwością zapisu i edycji we wszystkich katalogach.

Linux ma służyć do przeglądania internetu z użyciem najnowszego Firefoxa, ściągać torrenty, obsługiwać kamerę internetową, maila...

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Dystrybucja na 2GB pamięć USB.
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-06-04, 20:00:17 »
Slax, Ubuntu - w nim możesz ustalić ile chcesz przeznaczyć miejsca na zapisywanie zmian, z tym że samo Ubuntu zajmuje ok 700MB, Slax z KDE i OOo powinien zająć max 300MB. W Slaksie o tyle jest lepiej, że dodatkowe programy są modułami dla Slaksa, natomiast w Ubuntu musisz wszystko ciągnąć z repo wraz ze wszystkimi niepotrzebnymi często zależnościami. Polecam brać Slaksa.

Pozdrawiam!

piotr-e

  • Gość
Dystrybucja na 2GB pamięć USB.
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-06-04, 20:41:31 »
Próbowałem Slax-a, ale nie instaluje się Vuze do ściągania torrentów tylko krzyczy o javę 1.4.x, po zainstalowaniu javy i podaniu ścieżki Vuze i tak nie startuje wywalając błąd braku czegoś tam w javie...
Nie mogę zainstalować pytona 2,5, jest mi potrzebny do zainstalowania graficznej nakładki na aplikację do obsługi modemu. Podczas wykonywania make pojawia się komunikat o istniejących już plikach pytona.
Działa tylko Firefox, odpalam i jest jak w windowsach.

Ubuntu startuje jako live i nic nie mogą zainstalować ani konfigurować.

norbert_ramzes

  • Gość
Dystrybucja na 2GB pamięć USB.
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-06-04, 22:00:49 »
A ja polecam ALTLinux :) - używałem kiedyś na penie (już nie mam bo te 2GB były potrzebne).

Niestety nie ma wersji polskiej. Jest tylko angielska i rosyjska.

Po zainstalowaniu na dysku można zainstalować na penie po zaledwie 3-4 kliknięciach.

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Dystrybucja na 2GB pamięć USB.
« Odpowiedź #4 dnia: 2009-06-05, 02:27:47 »
Cytat: piotr-e
Ubuntu startuje jako live i nic nie mogą zainstalować ani konfigurować.
Załaduj Ubuntu przy pomocy narzędzia z Ubuntu do tworzenia LiveUSB, można to zrobić z Ubuntu w LiveCD (nie trzeba specjalnie instalować Ubuntu) i tam w tym narzędziu wybierasz ile chcesz przeznaczyć miejsca aby system miał możliwość zapisywania stanu sesji.

Pozdrawiam!

piotr-e

  • Gość
Dystrybucja na 2GB pamięć USB.
« Odpowiedź #5 dnia: 2009-06-05, 06:38:29 »
@roobal
Mam w lapku uszkodzony napęd optyczny i nie dam rady uruchomić Ubuntu z liveCD. Są dostępne na sieci obrazy ISO Ubuntu gotwe do instalacji na penku?? Bez konieczności uruchamiania live CD??
...a jeśli chodzi o instalację na dysku obok mojej Visty to jest problem z partycjonowaniem NTFSa, trwa to całą wieczność, a użycie narzędzia do zrobienia choćby miejsca na nowe partycje rodem z Visty pokazuje tylko ok. 300 MB wolnego miejsca choć narzędzia linuxowe pokazują nawet 5GB do wykorzystania. Live linuxa Parted 4.x wykonuje to zadanie zbyt długo nie pokazując ile to w ogóle zajmie czasu.

arctgx

  • Gość
Dystrybucja na 2GB pamięć USB.
« Odpowiedź #6 dnia: 2009-06-05, 14:16:34 »
A do instalacji może użyłbyś emulatora lub wirtualnej maszynki, którą odpaliłbyś z pendrajwem jako urządzenie USB oraz obrazem płyty live CD jako płytkę? Masz choćby QEMU czy VirtualBox.

piotr-e

  • Gość
Dystrybucja na 2GB pamięć USB.
« Odpowiedź #7 dnia: 2009-06-05, 19:25:00 »
Cytat: arctgx
A do instalacji może użyłbyś emulatora lub wirtualnej maszynki, którą odpaliłbyś z pendrajwem jako urządzenie USB oraz obrazem płyty live CD jako płytkę? Masz choćby QEMU czy VirtualBox.
Nie mam, a to komercyjne czy wolne oprogramowanie ??

piotr-e

  • Gość
Dystrybucja na 2GB pamięć USB.
« Odpowiedź #8 dnia: 2009-06-05, 20:15:20 »
...VirtualBox jest free.

norbert_ramzes

  • Gość
Dystrybucja na 2GB pamięć USB.
« Odpowiedź #9 dnia: 2009-06-05, 23:05:47 »
Cytat: piotr-e
...VirtualBox jest free.
VirtualBox: Są dwie wersje: darmowa na GPL i płatna.

QEMU też jest free...

PS. Jeśli używasz Linuksa to powinieneś mieć w repo. W ostateczności ściągnij.

piotr-e

  • Gość
Dystrybucja na 2GB pamięć USB.
« Odpowiedź #10 dnia: 2009-06-09, 09:39:08 »
Moja stopka może wprowadzać w błąd, ale korzystam z internetu z różnych komputerów. Jak do tej pory z trudem udało mi się zainstalować Xubuntu ze stopki i nawet połączyłem się z internetem. Usiłuję korzystać z linux-a, ale nie jest t o łatwe. Jak do tej pory poza skonfigurowanym łączem z internetem i firefoxem nic innego nie mogę zainstalować.

norbert_ramzes

  • Gość
Dystrybucja na 2GB pamięć USB.
« Odpowiedź #11 dnia: 2009-06-09, 18:42:24 »
Teraz to już nie wiem o co chodzi...

Sprawdzałeś ten ALTLinux?