Nowe posty

Autor Wątek: Graficzny kompilator C++  (Przeczytany 12084 razy)

Al-muallim

  • Gość
Graficzny kompilator C++
« dnia: 2009-04-30, 20:00:54 »
Witam!

Czy zna może ktoś, jakiś graficzny kompilator do w/w języka programowania? Coś w stylu Dev C++.
Ściągałem już wersję pod linuksa ale mi nie chodzi.

TheUsh

  • Gość
Graficzny kompilator C++
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-04-30, 20:24:10 »
Gwoli ścisłości, nie ma czegoś takiego jak "graficzny kompilator". Są za to IDE (Integrated Development Environment), czyli programy w znacznym stopniu ułatwiające tworzenie programów. Czymś czego szukasz może być np. Anjuta (znajdziesz w Menedżerze pakietów w Ubuntu), ale lepiej będzie jak wpiszesz w Google "C++ IDE linux" i poszukasz sobie czegoś odpowiedniego.

Al-muallim

  • Gość
Graficzny kompilator C++
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-04-30, 20:29:55 »
Dziękuję za pomoc. Chodziło mi po prostu o coś innego niż G++. Jeszcze raz dzięki.

volt3r

  • Gość
Graficzny kompilator C++
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-05-01, 07:11:33 »
Chyba dalej nie do końca rozumiesz.

Każdy z tych programów "graficznych" do pisania programów wykorzystuje podczas kompilacji w większości przypadków właśnie g++ do kompilacji tego co napiszesz...

Krzycho_X

  • Gość
Graficzny kompilator C++
« Odpowiedź #4 dnia: 2009-05-01, 10:12:51 »
polecam Geany.
(edytor tekstu, kodów źródłowych itp. do którego musisz dociągnąć właściwy kompilator chcąc kompilować programy)

tm

  • Gość
Graficzny kompilator C++
« Odpowiedź #5 dnia: 2009-05-01, 19:23:19 »
Poleciłbym też CodeBlocks, wygodny z podpowiadaniem składni

Offline ultr

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1177
    • Zobacz profil
Graficzny kompilator C++
« Odpowiedź #6 dnia: 2009-05-01, 20:46:33 »
Podepnę się do tematu:

Zna ktoś coś lekki edytor analizujący nagłówki C++ (.h) i podpowiadający funkcje/metody i ich składnię?

ziolo4ever

  • Gość
Graficzny kompilator C++
« Odpowiedź #7 dnia: 2009-05-01, 22:10:11 »
Najlepsze środowisko programistyczne moim zdaniem to NetBeans, polecam.

pawel_suzuki

  • Gość
Graficzny kompilator C++
« Odpowiedź #8 dnia: 2009-06-08, 20:00:39 »
Dołączam się do podpowiedzi Krzycho_X.. Geany jest lekki i prosty w obsłudze... coś dla początkującego:) Sam używam i jestem zadowolony. Program ten znajduje się w repezytoriach Ubuntu 8.10 (w innych raczej też, sprawdź) więc nie ma z tym żadnego problemu... Uruchom synaptic, tam wyszukaj Geany i gotowe:D tzn. teoretycznie bo aby twoje kody kompilowały się musisz mieć zainstalowane G++, ale to już raczej masz skoro szukasz czegoś innego:)

norbert_ramzes

  • Gość
Graficzny kompilator C++
« Odpowiedź #9 dnia: 2009-06-11, 00:10:33 »
Cytat: ultr
Podepnę się do tematu:

Zna ktoś coś lekki edytor analizujący nagłówki C++ (.h) i podpowiadający funkcje/metody i ich składnię
Geany jest fajny ale na dłuższą metę nie przypadł mi do gustu. Od dłuższego czasu używam wbudowanego edytora w Krusaderze (standardowo obsługuje C/C++/PHP/bash/SQL i całe multum innych [w tym quake code :)]) i nie zamierzam zmieniać na nic innego.

Jest jeszcze wypasiony Eclipse, ale trzeba go przystosować do pracy z C++/C/PHP/inne (niepotrzebne skreślić) co kosztuje trochę czasu (instalacja dodatków). Ale jeśli chcesz działać na SVN to wydaje mi się że to będzie najlepszy wybór.

PS. To jest odpowiedź dla wszystkich w temacie (zwlaszcza Al-muallim).

kamzor

  • Gość
Graficzny kompilator C++
« Odpowiedź #10 dnia: 2009-08-06, 04:47:27 »
Więc tak:

Po pierwsze instalujesz pakiet 'build-essential' w którego w skład wchodzą między innymi takie narzędzia jak kompilator C++ czy narzędzie make.

Po drugie instalujesz zintegrowane środowisko programistyczne(IDE) które w twoim rozumieniu jest odpowiednikiem Dev-C++. Osobiście polecam Eclipse więc polecam instalacje pakietów:

'eclipse' będący głównym pakietem środowiska i dostarcza wszystkich potrzebnych narzędzi do programowania w Javie.

'eclipse-cdt' dostarczający zbiór narzędzi do pisania aplikacji w C i C++.

Jeśli używasz środowiska KDE to dobrym odpowiednikiem jest KDevelop (pakiet 'kdevelop').

  • Gość
Graficzny kompilator C++
« Odpowiedź #11 dnia: 2009-08-06, 23:15:39 »
Cytat: kamzor
Osobiście polecam Eclipse więc polecam instalacje pakietów:

'eclipse' będący głównym pakietem środowiska i dostarcza wszystkich potrzebnych narzędzi do programowania w Javie.

'eclipse-cdt' dostarczający zbiór narzędzi do pisania aplikacji w C i C++.

Jeśli używasz środowiska KDE to dobrym odpowiednikiem jest KDevelop (pakiet 'kdevelop').
Zgadzam się z przedmówcą, Eclipse jest bardzo fajne i wygodne w obsłudze, o ile masz dość mocny sprzęt, bo wymaga niestety dość dużo zasobów, zwłaszcza w porównaniu do lżejszych środowisk.
Co do KDevelop, jeśli miałbym wybierać, to jednak Eclipse zawsze! :)