Nowe posty

Autor Wątek: jaki program do sciagania muzyki  (Przeczytany 17111 razy)

julnat11

  • Gość
jaki program do sciagania muzyki
« dnia: 2009-04-26, 20:26:50 »
witam w windowsie uzywalem imesha i szukam podobnego programu dla ubuntu

przez wine nie dziala -wyskakuje komunukat ze jest po za pamiecia

mar26pp

  • Gość
jaki program do sciagania muzyki
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-04-26, 21:48:07 »
Są różne programy p2p do linuksa. Ale czy kolega nie zamierza być na bakier z prawem?? Udostępnianie muzyki łamie ustawę o prawie autorskim i prawach pokrewnych??

Art. 116. 1. Kto bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom rozpowszechnia cudzy utwór w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

ArtE

  • Gość
jaki program do sciagania muzyki
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-04-26, 22:31:26 »
To zakładając że świat jest zły , a "kolega" chce ściągać utwory które wykonawcy (nie zawsze profesjonalni ) dają za darmochę i są dumni że ich ktoś słucha.


Co do p2p to szybciej znajdziesz w google wpisując słowa kluczowe (ubuntu,muzyka p2p)

laszlo

  • Gość
jaki program do sciagania muzyki
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-04-26, 22:48:58 »
...i kolega ma racje tylko ze czesto jest tak ze jak sciagasz plik z muzyka albo filmem to nie sciagasz tego tylko od jednego usera tylko od wielu i kazdy z tych userow udostepnia tobie tylko jakas tam czesc pliku a wiec nie jego calosc (wlasciwie to tylko spekulacja ) nie wiem czy w tym wypadku podlega to karze. a tak pozatym to polecam program GNOME BitTorrent . w googlu wpisz torrent i wyswietla sie tobie strony z torentami a na nich okno z wyszukiwaniem dalej juz nie trzeba tlumaczyc jak sie szuka i sciaga .  aMule tez jest ciekawym programikiem a wszystko zainstalujesz z repozytoriöw wpisujac sudo apt-get install (i tu nazwe programu np. aMule). jak cos nie tak to napisz chetnie tobie pomoge.

julnat11

  • Gość
jaki program do sciagania muzyki
« Odpowiedź #4 dnia: 2009-04-26, 23:10:33 »
dzieki za rady! ale patrzac na to w ten sposob to polowa spoleczenstwa powinna zostac ukarana.

nie wiem czy koledzy znaj imesha dziala na inne zasadzie niz torrenty.
chodzi mi o cos podobnego.

laszlo

  • Gość
jaki program do sciagania muzyki
« Odpowiedź #5 dnia: 2009-04-26, 23:15:52 »
aaa napisze tobie jeszcze kilka nazw p2p programikow ,a wiec: Xmule ,limewire , Valknut, Qtella, Lmule, Nicotine, Mldonkey, azureus, Deluge, Klibido. poza tym wejdz na strone www.sourseforge.net   tam znajdziesz wiele ciekawych programow wiele z nich wcale nie trzeba sciagac wystarczy popatrzyc na nazwy programow i zainstalowac (jak jest potrzeba) narzedziem apt-get install  . wiele programow mozna poprostu tak zainstalowac prosto z repozytoriow wlasnie tym poleceniem (apt-get install) przepraszam ,byc moze za bardzo sie rozpisuje ale skad mam wiedziec czy wiesz o czym mowie ,wielu poczatkujacych urzytkownikow ma problemy jesli chodzi o urzywanie konsoli.

julnat11

  • Gość
jaki program do sciagania muzyki
« Odpowiedź #6 dnia: 2009-04-26, 23:23:55 »
spoko troche wiem caly czas sie ucze z niej korzystac.dzieki za podpowiedz i wlasnie o takie cos mi chodzilo konkretne wskazanie na stronke z programami.
wrescie trafilem na forum z ktorego otrzymuje pomoc.dzieki

laszlo

  • Gość
jaki program do sciagania muzyki
« Odpowiedź #7 dnia: 2009-04-26, 23:27:31 »
o a to na jakiej zasadzie dziala ten program imesha mögl bys opisac jakiego rodzaju protokolow internetowych urzywa ten program? interesujace? a morze tobie chodzi o sposob obslugi podobny do tego imesha.

laszlo

  • Gość
jaki program do sciagania muzyki
« Odpowiedź #8 dnia: 2009-04-26, 23:33:11 »
przepraszam maly blad literowka ta strona jaka chcialem tobie podac to  www.sourceforge.net

julnat11

  • Gość
jaki program do sciagania muzyki
« Odpowiedź #9 dnia: 2009-04-26, 23:33:25 »
wlasnie o sposob obslugi mi chodzilo
nie chodzi mi o zasade dzialania
dzieki za podpowiedz

laszlo

  • Gość
jaki program do sciagania muzyki
« Odpowiedź #10 dnia: 2009-04-26, 23:42:01 »
postaram sie tobie pomöc ale to moze potrwac ze dwa dni bo musze sie przyjrzec temu programowi imesha.

julnat11

  • Gość
jaki program do sciagania muzyki
« Odpowiedź #11 dnia: 2009-04-27, 00:23:34 »
ok dzieki !

qwerta

  • Gość
jaki program do sciagania muzyki
« Odpowiedź #12 dnia: 2009-04-27, 01:09:51 »
programów do ściągania jest jak widzisz pełno ;). ja ci polece linuxdc++. Mozesz go zainstalowac wpisując w linii poleceń:
 
sudo apt-get install linuxdcpp
udostępniasz swoje pliki, łączysz się z hubami i możesz przeglądać listy udostępnionych plików innych urzytkowników huba, albo szukac w ich zasobach, a jak znajdziesz huby w swoich klimatach to wiele ciekawych mniej znanych rzeczy możesz zaciągnąc ;), no i opcja chatu tez jest.

mar26pp

  • Gość
jaki program do sciagania muzyki
« Odpowiedź #13 dnia: 2009-04-27, 12:15:38 »
Samo ściąganie nie podlega karze, jednak w przypadku p2p ściąganie to jednocześnie udostępnianie i nie ma znaczenia czy udostępniamy pliki w całości czy w części.

lukaszn

  • Gość
jaki program do sciagania muzyki
« Odpowiedź #14 dnia: 2009-04-27, 12:57:07 »
Ja od pewnego czasu korzystam trochę z innego źródła ściągania muzyki niż programy p2p. Bardzo wygodne jest założenie konta na chomiku i wyszukiwanie kawałków. Trochę odbiega to od tematu ale może nie wziąłeś tego pod uwagę, wbrew pozorom biblioteka utworów jest ogromna.