Nowe posty

Autor Wątek: Zawieszka podczas wyłączania komputera!!!  (Przeczytany 2919 razy)

pawel_suzuki

  • Gość
Zawieszka podczas wyłączania komputera!!!
« dnia: 2009-04-25, 16:59:30 »
Witam,

od pewnego czasu używam system operacyjny UBUNTU 8.10 GNOME... wszystko jest ok, ale mam pewien problem... niekiedy zdarza się, że podczas wyłączania komputer zawiesza się...

Nie zawiesza się on na pulpicie, tylko jak wczytuje się taki czerwony pasek nad którym jest napis UBUNTU (praktycznie taki jak przy włączaniu)... czy jest jakiś sposób na rozwiązanie tego problemu??? Jeśli tak to proszę o szczegóły odnośnie rozwiązani, ponieważ jestem początkującym Linuksowcem i nie jestem jeszcze dostatecznie kumaty w temacie:)


Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi...

zebra

  • Gość
Zawieszka podczas wyłączania komputera!!!
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-04-25, 17:33:45 »
Przydałoby się wyłączyc tryb cichy uruchamiania systemu, wtedy zobaczysz na czym zawisa. Zazwyczaj klawisz esc to czyni w trakcie startu (byle zdazyc przed zawisem). Jednaj jesli zawiesza sie tylko czasami to najlepiej w ustawieniach aministracyjnych całkowicie wylączyc opcje cichego uruchamiania systemu i czytac ostatnie linijki komunikatow.

pawel_suzuki

  • Gość
Zawieszka podczas wyłączania komputera!!!
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-04-25, 17:37:00 »
Za przeproszeniem, ale nie wiem czy dobrze mnie zrozumiałeś... system nie wiesza się podczas włączania tylko wyłączania.... ale tylko czasami...

mar26pp

  • Gość
Zawieszka podczas wyłączania komputera!!!
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-04-25, 18:08:50 »
Przy wyłączonej opcji cichego uruchamiania masz komunikaty przy starcie jak i wyłączaniu systemu.

Po za tym polecam sprawdzenie czy nie ma jakiejś informacji o problemie w pliku
/var/log/syslog