Nowe posty

Autor Wątek: Odzyskanie danych z windowsowskiej partycji za pomocą Knoppix'a  (Przeczytany 3298 razy)

bielarz

  • Gość
Witam,

mam pytanie czy możliwym jest przeniesienie danych z dysku NTFS na którym wcześniej był zainstalowany Windows Xp na dysk zewnętrzny NTFS za pomocą Knoppix'a? Okna w laptopie padły i zastanawiam się jak mogę najłatwiejszym sposobem odzyskać dane przed sformatowaniem dysku. Jeśli odpowiedź na wyżej postawione pytanie będzie twierdząca proszę o krótki instruktaż procedury.

Z góry dzięki!

RyszardLin

  • Gość
Odzyskanie danych z windowsowskiej partycji za pomocą Knoppix'a
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-04-18, 22:03:09 »
Witam

Tak: poszukaj w google jak mozna skopiowac partycje. To sa tak no prawie jak pliki dla Linuxa.

Pozdro

TheUsh

  • Gość
Odzyskanie danych z windowsowskiej partycji za pomocą Knoppix'a
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-04-18, 22:03:14 »
Nie wiem jak to jest w Knoppiksie, ale w Ubuntu którego instalka jest przy okazji systemem livecd po prostu wchodzisz do katalogu /media i masz tam wszystkie partycje podmontowane, więc wystarczy tylko przeciągnąć pliki z jednego okna do drugiego.

RyszardLin

  • Gość
Odzyskanie danych z windowsowskiej partycji za pomocą Knoppix'a
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-04-18, 22:07:49 »
A - zapomnial bym. Jest takie narzedzie g2l (ghost for linux) i pare innych podobnych. Mozesz wykorzystac je.

Pozdro

bielarz

  • Gość
Odzyskanie danych z windowsowskiej partycji za pomocą Knoppix'a
« Odpowiedź #4 dnia: 2009-04-18, 23:40:19 »
@The Ush na podobnej zasadzie miał dziłać knoppix ale niestety wystepuje problem: Dysk zewntętrzny jestem w stanie skonfigurować jako Write and Read natomiast pliki które chce zgrać z dysku macierzystego takiej konfiguracji poddać się nie chcą. Wyskakuje komunikat o braku uprawnień do kopiowania plików z dysku.

kamahan

  • Gość
Odzyskanie danych z windowsowskiej partycji za pomocą Knoppix'a
« Odpowiedź #5 dnia: 2009-04-19, 01:46:44 »
dd if=/dev/sda of=/dev/sda3, przykładowo sda partycja z xp a sda3 inna partycja