Nowe posty

xx Problem z instalacją Linux Mint LMDE 6 "Faye" (2)
Wczoraj o 22:04:00
xx Need Guidance as In what category should I post? (1)
2024-08-07, 19:14:50
xx Odpowiednie wykorzystanie rdzeni P i E procesora (3)
2024-07-28, 09:35:04
xx Samba DC/AD problem z DNS (0)
2024-07-25, 12:42:23
xx DNS i WWW na virtualbox (4)
2024-07-24, 10:30:38
xx Instalacja Manjaro Linux (11)
2024-07-13, 22:57:31
xx Linux Lite 6.6. Po uruchomieniu z DVD przeglądarka Chrome jest nieaktywna (12)
2024-07-10, 22:33:30
xx Laptop MSI CR500 - nie akceptuje linuksa (6)
2024-07-03, 05:30:18
xx Co to jest ? (3)
2024-07-02, 13:36:58
xx Nowa wersja libreoffice (1)
2024-06-30, 18:22:49

Autor Wątek: Mandriva Linux Jak usunać ? Instalacja Win Xp Professional  (Przeczytany 4545 razy)

Ava3D

  • Gość
Witam mam problem gdyz kolega dla zabawy zainstlowalm mi linuxa przy czym usunal orginalna Viste itp. :( caly dysk zostal zformatowany. Niestety przy zestawie nie bylo plyty z Vista wiedz chcialbym zainstlowac win xp prof.. lecz nie wiem jak ;/ probowalem za pomoca programu Gparteited jakos tak xD usunac partycje linuxowa i utworzyc NTFS niby wszystko ok bo sie linux nie uruchamial po wlarzeniu plyty z win i botowaniu jej po pewnym czasie gdy sie laduja plik wyskakuje mi okienko ze niestety nie mozna zainstlowac gdzy wystopil blad Stop..... gdy chcialem zainstlowac te steroniki z F6 xD Nie wiem jak to nazwac to wyskoczyl mi blad ze niema steronikow do jakiego suzadzenia maganyzujacego. Prosilobym o pomoc z wyjasnieniem krok po kroku gdyz jestem ZIELONY :(

TheUsh

  • Gość
Mandriva Linux Jak usunać ? Instalacja Win Xp Professional
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-04-18, 17:05:22 »
To problem płyty winxp, ponieważ nie ma wgranych sterowników do obsługi twojego dysku (zdarza się to w większości laptopów i z nowymi dyskami do pc też pewnie tak jest). Oczywiście możesz zrobić nośnik, który by takowe posiadał, ale potrzebujesz komputera z windowsem i odpowiedniego oprogramowania. Najlepiej pogoogluj wpisując nazwę swojego dysku (jeżeli to laptop, to jego nazwę) i hasło windows xp installation.
Łatwiej jednak chyba będzie znaleźć u jakiegoś znajomego płytę z Vistą, bo na niej sterowniki będą i nie będziesz musiał się trudzić.

Przy okazji, na twoim miejscu kopnął bym kumpla w cztery litery i dał mu komputer, żeby naprawił co zepsuł.

Ava3D

  • Gość
Mandriva Linux Jak usunać ? Instalacja Win Xp Professional
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-04-18, 21:27:06 »
Slyszalem taz ze jezeli PC posiada ta nalepke ze jest system orginalny to mozna instrlowac z pirata i podczas instralacji wpisywac ten klucz z niej i bedzie wszystko ok ? jezlei tak to poprosze znajomych zeby mi z neta siciagneli viste i bedzie oki :D

RyszardLin

  • Gość
Mandriva Linux Jak usunać ? Instalacja Win Xp Professional
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-04-18, 21:53:21 »
Witam

Tak na moje - skoro nie dostales plyty z instalacja Visty i masz naklejke na obudowie - To masz ja na dysku lezaca na jakies partycji.

Pozdro.

Ava3D

  • Gość
Mandriva Linux Jak usunać ? Instalacja Win Xp Professional
« Odpowiedź #4 dnia: 2009-04-18, 21:56:22 »
Niestety nie bo przy instalacji linuxa koles zformatowal all TheUsh czekam na twoja odpowiedz :D

RyszardLin

  • Gość
Mandriva Linux Jak usunać ? Instalacja Win Xp Professional
« Odpowiedź #5 dnia: 2009-04-18, 21:59:22 »
To masz peszka. Nie znam sie na prawie licencyjnym MS(R). Zadzwonin do nich albo udaj sie do serwisu skoro masz legala - szkoda go stracic:)

Pozdro

TheUsh

  • Gość
Mandriva Linux Jak usunać ? Instalacja Win Xp Professional
« Odpowiedź #6 dnia: 2009-04-18, 22:00:04 »
Cytat: RyszardLin
Witam

Tak na moje - skoro nie dostales plyty z instalacja Visty i masz naklejke na obudowie - To masz ja na dysku lezaca na jakies partycji.

Pozdro.
Niestety kolega pewnie tamtą partycję też usunął ;)

Cytat: Ava3D
Slyszalem taz ze jezeli PC posiada ta nalepke ze jest system orginalny to mozna instrlowac z pirata i podczas instralacji wpisywac ten klucz z niej i bedzie wszystko ok ? jezlei tak to poprosze znajomych zeby mi z neta siciagneli viste i bedzie oki :D
Tak, to prawda. Ostatnio na forum TechIT był wątek na ten temat i Wojciech Kowasz (który jest MVP) przyznał, że rzeczywiście nośnik nie ma tu znaczenia, ale ściągając płytę z internetu można dostać jakiegoś "gratisa" w postaci wirusa, robala, czy innego rootkita ;)

Ava3D

  • Gość
Mandriva Linux Jak usunać ? Instalacja Win Xp Professional
« Odpowiedź #7 dnia: 2009-04-18, 22:24:41 »
TheUsh ciesze sie ze to potwierdziles. Oczywiscie zdaje sobie z tego sprawe lecz w pewnym sesie ufam torrentom i ich uzytkownikom przed sciganiem zawsze czytam komentarze partrze na ilosc seedow itp. a po sciagnieciu skanuje to kilk anty wirami przykladami san NOD32 avast i kasperski xD Z gory dziekuje narazie prosze o nie zamykanie forum mam nadzieje ze gdy sciagne ta viste i nagram na plyte wszystko bedzie oki :D Pozdrawiam

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Mandriva Linux Jak usunać ? Instalacja Win Xp Professional
« Odpowiedź #8 dnia: 2009-04-19, 20:08:28 »
Cytat: Ava3D
Z gory dziekuje narazie prosze o nie zamykanie forum
Spokojnie. Co najwyżej mógłby zostac zamkniety wątek, ale forum z powodu takiej drobnostki? Toz to by było samobójstwo :-) nikt nie będzie forum zamykał.... :-)
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

Ava3D

  • Gość
Mandriva Linux Jak usunać ? Instalacja Win Xp Professional
« Odpowiedź #9 dnia: 2009-04-22, 18:43:32 »
Ups moj blad :D zeczywiscie nie forum xD a co do watka to dalej mecze sie z linuxem czekam az ktos mi zaltwi viste :D

  • Gość
Mandriva Linux Jak usunać ? Instalacja Win Xp Professional
« Odpowiedź #10 dnia: 2009-04-22, 19:39:56 »
Windows XP SP3 też powinien sobie poradzić (w SP3 dodali sterowniki do dysków SATA). Chociaż nie wiem czy z każdym nowym dyskiem to zadziała.