Nowe posty

Autor Wątek: Linux na naprawdę słaby komputer.  (Przeczytany 11595 razy)

dosia

  • Gość
Linux na naprawdę słaby komputer.
« dnia: 2009-01-14, 19:45:38 »
Instalacja jakiejś dystrybucji Linuxa na "głównym" pececie się nie powiodła, więc chcę spróbować choć na słabszym...
Mój gigant:
2 GB HD
64 MB RAM
Procek Pentium MMX 166 MHz, nieco źle działający :P
Karta graficzna ATI 2MB
Karta dźwiękowa zintegrowana- też nie działa xD


Podkręcony Windows 98SE na owym sprzęcie marzeń radzi sobie świetnie z pisaniem prac i zgrywaniem ich na dyskietki (XXI wiek!), baźgraniem na wcale niezłym programie graficznym, graniem w FreeDooma, a nawet programowaniem na QBasicu :) Media center to nie jest, internetu też na owym sprzęcie raczej nie będzie. Chciałabym pobawić się z Linuxem, ale  chciałabym zachować wyżej wspomniane funkcje :) Nie miałam wcześniej kontaktu z UNIXem, ale oceniam raczej dobrze moje umiejętności komputerowe, mogę się trochę w tym pobabrać, ot choćby dla sportu. Ponoć linuksy można instalować nawet na ziemniakach, więc mam nadzieję, że coś jeszcze wycisnę z emeryta...

arctgx: jak na razie, tagi BBCode w tytułach są niestety cytowane (a nie interpretowane), więc je usunąłem

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Linux na naprawdę słaby komputer.
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-01-14, 20:32:30 »
A na tym głównym też był procek "nieco źle działający" ?

Nie wiem co to był za główny pecet, ale tu to masz raczej skromne możliwości, jakiś slax, DSL, czy suse 9.1, może jeszcze knoppix 3.x (za x wstaw dowolną istniejącą wartość) na tym pójdzie.ew. rozglądnij się za innymi minidystrybucjami. A internet pójdzie i na takim trupku, może troche wolniej, ale kadu, psi, mail, przeglądanie www (najlepiej bez flasha) powinno pójść. Ze Skypem mogą jednak już być problemy.

Dodam tylko, że do takich trupków za grosze mozna dostać dodatkową kość RAM-u a to dosyć mocno wmacnia walory użytkowe tych zabytków techniki :-)
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

  • Gość
Linux na naprawdę słaby komputer.
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-01-14, 21:29:52 »
Rzuć okiem na to: http://www.puppylinux.com/
Niedawno instalowałem go na podobnym "trupku" i całkiem sprawnie chodził.

jolsky

  • Gość
Linux na naprawdę słaby komputer.
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-01-14, 21:50:28 »
Damn Small Linux powinien pójść, ale głowy nie dam. Ja go instalowałem na AMD K6-2 333 MHz z 128 MB RAM, więc w porównaniu to Twojej maszyny to demon szybkości ;)

panza

  • Gość
Linux na naprawdę słaby komputer.
« Odpowiedź #4 dnia: 2009-01-22, 15:08:37 »
kolejny raz na tym forum polecam knoppixa, rozpoznaje sprzęt którego nawet "Niebieski" nie widział...

Dyzajash

  • Gość
Linux na naprawdę słaby komputer.
« Odpowiedź #5 dnia: 2009-01-22, 15:36:16 »
trzeba pamiętać że knoppix nie jest już rozwijany :/

rompiotr

  • Gość
Linux na naprawdę słaby komputer.
« Odpowiedź #6 dnia: 2009-01-23, 08:07:23 »
Niedawno instalowałem żonie Slackware 12.0 + fvwm2 ( nie pamiętam jaka wersja xorg )+ netsurf na maszynce Toshiba 530 CDT
Procek 166 mhz RAM 32 MB
Działa.
Ważne, żeby instalator był tekstowy, starannie dobrane paczki, kernel najlepiej z serii 2.4.x, można jeszcze Glibca zastąpić Ulibcem ( patrz też www.DeLilinux.org )

ruko21

  • Gość
Linux na naprawdę słaby komputer.
« Odpowiedź #7 dnia: 2009-02-01, 14:08:22 »
Witajcie
-miałem Ubuntu5.1 i dokonywałem update aż do chwili kiedy zabrakło pamięci na dysku.  Komp zaczął kaprysić a ja straciłem przy nim nerwy, więc go odstawiłem od stołu i oczu. Dziś jestem juz zregenerowany i chciałbym go ponownie uruchomić - ale na jaką dystrybucje ?
Mój sprzęt: Laptop Sony Vaio PCG-F707,600 MHz-Intel, 250 RAM, 9 GB dysk.
Dziękuję za poradę

Dyzajash

  • Gość
Linux na naprawdę słaby komputer.
« Odpowiedź #8 dnia: 2009-02-01, 18:05:21 »
przeczytałeś regulamin ? Wiesz że istnieje takie coś jak ZAŁÓŻ NOWY TEMAT? Ale ok to jest chyba najodpowiedniejsze : http://www.delilinux.org/

ruko21

  • Gość
Linux na naprawdę słaby komputer.
« Odpowiedź #9 dnia: 2009-02-01, 20:13:03 »
HI, masz rację, regulaminu nie czytałem - bo dość już mam całej mordęgi z windosami a teraz z linuksami - ale dziękuję za uprzejmą i szybką odpowiedź. Zaraz poczytam podaną stronę.
Amike, Rudolf

mar26pp

  • Gość
Linux na naprawdę słaby komputer.
« Odpowiedź #10 dnia: 2009-04-14, 22:37:59 »
slackware powinien spokojnie pójść tylko nie wiem czy z x-ami się zmieści

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
Linux na naprawdę słaby komputer.
« Odpowiedź #11 dnia: 2009-04-16, 15:50:42 »
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version

  • Gość
Linux na naprawdę słaby komputer.
« Odpowiedź #12 dnia: 2009-04-17, 10:06:00 »
Cytat: Dyzajash
trzeba pamiętać że knoppix nie jest już rozwijany
BEGINNER BASH PROGRAMMER
Przed zadaniem pytania zajżyj do wujka google! On zawsze pomoże :P  :/
?
Ze strony: http://www.knoppix.pl/
 "[27.01.2009] Dostępny jest Knoppix 6
Dostępny jest zupełnie nowy Knoppix oznaczony numerem 6.
Od poprzednich wydań różni się praktycznie wszystkim i jest raczej zupełnie nowa baza dystrybucji, niż kompletnym wydaniem. Knopper z reszta zacheca do tworzenia wlasnych wersji na bazie udostępnionego oprogramowania."

Do pobrania np. ze strony: http://www.knoppix.org/
:-)
Dziękuję wujkowi Google za informację!