Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: zieloni ludzie w odtwarzaczach video  (Przeczytany 4489 razy)

double-g

  • Gość
zieloni ludzie w odtwarzaczach video
« dnia: 2009-04-05, 21:39:44 »
witam,

linuxa ubuntu mam od chyba tygodnia, ucze sie cierpliwie choc czasem w akcie desperacji patrze w strone plyty z napisem win xp, wiec prosze o wyrozumiałość i tlumaczenie jak osobie w wieku bardzo zaawansowanym

szukalem i nie znalazlem rozwiazania problemu, moze zle wpisywałem fraze ale sie nie udalo wiec jesli jest juz taki post to tez prosze o zyczliwosc,/

przechodzimy do problemu: jak w temacie ludki w odtwarzanych filmach sa zielone a nie byly, problem z kolorami, to chyba dlatego ze zainstalowałem dodtkowe kodeki z "menadzer pakietów synaptic", a zrobilem to bo mi zacinaly filmy przy pelnym ekranie,

powiedzcie co to moze byc? sterowniki kodeki? jesli tak to jakie? pelne nazwy, skad sciagnac, linki itp

pamietajcie ze od tego zalezy poszerzenie grona linuxowiczow;p

pozdrawiam i dziekuje z gory za pomoc

--edit ZipoKing--
Zmieniłem tytuł wątku, bo te "zielone człowieki" aż biły po oczach :/

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
zieloni ludzie w odtwarzaczach video
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-04-05, 22:22:40 »
Skoro już się chwalisz problemem, to pochwal się jeszcze sprzętem jaki posiadasz:)

Jaka karta graficzna? Nazwa tych kodeków, które doinstalowałeś? Compiz włączony podczas odtwarzania filmów? :)

Pozdrawiam!

arctgx

  • Gość
zieloni ludzie w odtwarzaczach video
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-04-05, 22:33:00 »
Zerknij na ten wątek: http://www.ubuntugeek.com/install-mplayer-and-multimedia-codecs-libdvdcss2w32codecsw64codecs-in-ubuntu-810-intrepid-ibex.html albo poszukaj pod kluczem ubuntu "8.10" win32 codecs. Kiedy zainstalujesz windowsowe kodeki i korzystającego z nich mplayera, odpal ten film mplayerem w terminalu i zobacz w komunikatach, jakich kodeków użył - jeśli oczywiście będzie jeszcze błędnie odtwarzał.
Cytat: double-g
pamietajcie ze od tego zalezy poszerzenie grona linuxowiczow;p
Nie wiem komu zależy na użytkownikach nie mających ochoty przekroczyć pewnego minimum samodzielności. Nie odnoszę w tej chwili tego zdania do Ciebie.

rompiotr

  • Gość
zieloni ludzie w odtwarzaczach video
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-04-06, 09:39:32 »
Cytat: arctgx
Nie wiem komu zależy na użytkownikach nie mających ochoty przekroczyć pewnego minimum samodzielności. Nie odnoszę w tej chwili tego zdania do Ciebie.
To trochę wina tych z nas, co próbują przekonać ludki do linuksa. Stąd może opinia, że nam bardzo zależy na popularności systemu.
Myślałem o tym. Popularność przekłada się na wsparcie producentów itp. , ale też na tym, że nowymi uzytkownikami to już nie sami geekowie, ale zwyczajni ,, windows userrzy '' - bez urazy - nie za bardzo chcący samodzielnie rozwiązywać problemy. Oni obrażają się jak im karzesz coś poszukać samodzielnie. Powiem szczerze, że mi wcale nie zależy na takich userach. Sam mam niewielką wiedzę o Gnu/Linuksie, ale jak mogę to pomagam. Z kimś komu po prostu warto pomóc.
To tak ogólnie, również nie odnoszę tego w tej chwili do double-g

double-g

  • Gość
zieloni ludzie w odtwarzaczach video
« Odpowiedź #4 dnia: 2009-04-06, 14:51:13 »
dzieki za odpowiedzi
mam laptopa hp dv6615ew Pentium T2310 1,46 Pamięć RAM 1GB
Karta graficzna    nVidia GeForce 8400M GS,  mam wlaczonego Compiza na wyglad najwyzszej jakosci, nie wiem jakie kodeki zainstalowalem

ja jestem zwyczajnym uzykownikiem sprzetu, nie interesuje mnie programowanie konfigurowanie itp, dlateego tez chyba powstaly fora, zeby ktos kto potrzebuje pomocy mogl ja tam znalezc, znacie sie, wiecie co znacza te wszystkie dziewne nazwy wiec jesli jestescie na tyle zyczliwi to pomagajcie za zwykle dziekuje, chyba tylko dla samej satysfakcji

double-g

  • Gość
zieloni ludzie w odtwarzaczach video
« Odpowiedź #5 dnia: 2009-04-06, 15:07:09 »
zrobilem jak mowil arctgx i sie udalo, dziekuje

double-g

  • Gość
zieloni ludzie w odtwarzaczach video
« Odpowiedź #6 dnia: 2009-04-07, 21:15:54 »
przez moment bylo dobrz i znowu kicha:(

Brix

  • Gość
zieloni ludzie w odtwarzaczach video
« Odpowiedź #7 dnia: 2009-04-07, 22:02:44 »
Czy manipulując parametrem "Odcień" w swoim ulubionym odtwarzaczu jesteś w stanie uzyskać normalny obraz? Jeśli tak, czy to ustawienie będzie trwałe, czy będzie się resetować co jakiś czas? (ale to może być test na dłuższy okres czasu)