Nowe posty

Autor Wątek: mandriva 2006, nie mogę uruchomić X-ów  (Przeczytany 2568 razy)

polar

  • Gość
mandriva 2006, nie mogę uruchomić X-ów
« dnia: 2005-10-01, 17:24:16 »
Pożyczyłem od kumpla 2 dvd Gentoo 2005.0 zainstalowaliśmy softa. Wszystko było ok !! Też chciałem miec własne płyki, więc skopiowaliśmy obrazy płyt 2 DVD Sony (4.7GB) DVD+R 1x-8x , używając Alcohol.120.1.4.8.1222. Obrazy pyły wporządku jeszcze przekopiowaliśmy wszystkie pliki z nagranych płyt na dysk - i też się powiodło. Problem zaczął się kiedy instalowałem gentoo na innym dysku z tych płyt. Instalator systemu uruchomił się i po wyborze jądro zaczęło sie sypać w momencie rozpakowywania ... wwwaloało komunikat błąd I/O odczytu w super bloku itp. tyczy to sie obydwu płyt bootowalnych dvd1 i dvd2.
 
Nie wiem czy to wina płyty? Skoro wszyskie pliki pod windą przekopiowałem bez problemu a niektóre rozpakowałem.


Lorenzo

  • Gość
mandriva 2006, nie mogę uruchomić X-ów
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-10-02, 09:49:23 »
Skoro potraktowałes je alcoholem to się pewnie spiły :P

Sprawdź sumy kontrolne płyt i nagraj płyty na nowo - najlepiej robiąc bezposrednio ich kopie. Wypal je w niskiej prędkości - często na wyższych dochodzi do przekłamań.

saszkaaa

  • Gość
mandriva 2006, nie mogę uruchomić X-ów
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-10-01, 15:38:51 »
Witajcie
Wybaczcie ale jestem nowym urzytkownikiem lina dlatego zbyt mało jeszcze rozumiem.
Mam problem, po instalacji mandaryny LE2005 łączyłem się z netem i uaktualiniło mi ją do wersji 2006.0, tylko teraz wystąpił problem z odpaleniem X-ów.
występuje błąd:

FATAL server error: Some required symbols were unresolved.
log file var/log/Xorg.0.log

XI0: fatal Io error 104 (connection reset by peer) on X server :0.0 after 0 requests (.0 know processed) with 0 events remaining.

jeszcze dodatkowo w pliku Xorg.log mam zapisane

Primary Device is PCI 01:00:0
No devices detected
Fatal server error: no screens found

nie wiem co z tym zrobić.
MOże mam złe X.org,
Dodam jeszcze że grafę mam Ati Radka 9600PRO

jeżeli ktoś będzie mógł mi pomóc bardzo proszę. Wcześniej na LE2005 nie miałem tego kłopotu

xadmi

  • Gość
mandriva 2006, nie mogę uruchomić X-ów
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-10-01, 22:36:56 »
2005-10-01 15:38:51 saszkaaa napisał:

> Witajcie
 > Wybaczcie ale jestem nowym urzytkownikiem lina dlatego zbyt mało jeszcze rozumiem.
 > Mam problem, po instalacji mandaryny LE2005 łączyłem się z netem i uaktualiniło mi ją do wersji
 > 2006.0
 Samo?!!!!!!!!!!! Jakim cudem ! Też tak chcę !

 2006 obecnie występuje w wersji RC ,tzn ,że początkujący raczej moga miec kłopoty(będą mieć)

 tylko teraz wystąpił problem z odpaleniem X-ów.
 > występuje błąd:
 >
 > FATAL server error: Some required symbols were unresolved.
 > log file var/log/Xorg.0.log
 >
 > XI0: fatal Io error 104 (connection reset by peer) on X server :0.0 after 0 requests (.0 know
 > processed) with 0 events remaining.
 >
 > jeszcze dodatkowo w pliku Xorg.log mam zapisane
 >
 > Primary Device is PCI 01:00:0
 > No devices detected
 > Fatal server error: no screens found
 >
 > nie wiem co z tym zrobić.
 > MOże mam złe X.org,
 Nie masz.

 > Dodam jeszcze że grafę mam Ati Radka 9600PRO
  Też mam "radka" i mi działa:)

 > jeżeli ktoś będzie mógł mi pomóc bardzo proszę. Wcześniej na LE2005 nie miałem tego kłopotu

 2005 także można z czystym sumieniem nazwać: "unstable" .Osobiście "ujarzmiam" Mandrake od...pewnego czasu..... mnie się to podoba, ale tobie współczuję :)
A o co Ci tak naprawdę chodzi ? (bez urazy)
pozdr.

kowal119

  • Gość
mandriva 2006, nie mogę uruchomić X-ów
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-01-05, 14:19:34 »
Problem jest banalny w rozwiązaniu. To tylko bug instalacyjny.