Nowe posty

Autor Wątek: Instalacja sterow :>  (Przeczytany 410 razy)

redkom

  • Gość
Instalacja sterow :>
« dnia: 2005-09-17, 16:29:09 »
Witam!
Mam taki problem. Chcialbym sprawdzic, ktore ip sa aktualnie aktywne w mojej sieci. Normalnie robie to za pomoca nmap. Jednak jezeli ktos uzywa win xp z sp2 i jest za firewallem to nmap go nie znajduje. Czy jest jakas inna mozliwosc na sprawdzenie, czy ip jest w sieci nawet z firewallem?

Pozdrawiam

wojtekm

  • Gość
Instalacja sterow :>
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-09-17, 19:49:23 »
Oj kolega coś kombinuje...
Nie istnieje uniwersalne rowiązanie, jeśli komputery nie odpowiadają to ich IP możesz poznać tylko prowadząc pasywny podsłuch. Wadą tego rozwiązania jest to, że słabo się sprawdza w sieciach switchowanych jeśli nie jest prowadzony na routerze. Można próbować ogłupiać switche ale osobiście za take próby odciął bym delikwenta bez namysłu.
Ostatecznie - można wiedzieć do czego Ci jest to potrzebne?

Wojtek

kundi

  • Gość
Instalacja sterow :>
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-09-17, 21:04:43 »
Rozwiązanie jest banalne. Jeśli jesteś w sieci lokalnej ze skanowanym komputerem, sprawdź, czy masz jego adres MAC w tablicy ARP. Nie wiem jaki jest w niej timeout, ale chyba coś koło 15 minut (?), więc z taką dokładnością jesteś w stanie określić czy ma/miał włączony komputer. Aha, puść mu chociaż 1 pinga, zanim sprawdzisz tablicę ;)

redkom

  • Gość
Instalacja sterow :>
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-10-08, 11:04:15 »
2005-09-17 21:04:43 kundi napisał:

> Rozwiązanie jest banalne. Jeśli jesteś w sieci lokalnej ze skanowanym komputerem, sprawdź, czy
 > masz jego adres MAC w tablicy ARP. Nie wiem jaki jest w niej timeout, ale chyba coś koło 15
 > minut (?), więc z taką dokładnością jesteś w stanie określić czy ma/miał włączony komputer.
 > Aha, puść mu chociaż 1 pinga, zanim sprawdzisz tablicę ;)


ARP, rzeczywiscie pomoglo;] A bylo mi to potrzebne do umieshczenia na stronie www schematu schematu sieci z mozliwoscia sprawdzone, kto jest a kogo nie ma ;]

mateu

  • Gość
Instalacja sterow :>
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-09-17, 15:44:28 »
Witam!
Posiadam Radeona 9800 pro + Slacka 10.1
Chcialem sobie zianstalowac sterowniki do grafiki, ale gdy daje:
root@misiaq:/home/mateu/files# sh ati-driver-installer-8.16.20-i386.run
to mam:
Creating directory fglrx-install
Verifying archive integrity... All good.
Uncompressing ATI Proprietary Linux Driver-8.16.20...............................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
==================================================
 ATI Technologies Linux Driver Installer/Packager
==================================================
Detected configuration:
Architecture: i686 (32-bit)
X Server: Xorg 6.8.1
Nastepnie wyskakuje to okienko... Gdy dam install Xorg 6.8.x driver install niby wszystko sie aldnie instaluje, ale gdy probuje dac fglrxconfig to mam command not found, tak jakby nic sie nie stalo... Nawet po reboocie nic sie nie zmienia, probowalem juz wielu konfiguracji, ale zawsze mam to samo...
Moze jakies sugestie?
pozdrawiam