Nowe posty

Autor Wątek: Firestarter - prośba o wyjaśnienie zjawiska  (Przeczytany 2345 razy)

Allek

  • Gość
Firestarter - prośba o wyjaśnienie zjawiska
« dnia: 2009-04-06, 19:59:37 »
Zainstalowałem Vector Linuksa na wolnym kawałku dysku i przeglądam okienka, narędzia itp. I co widzę?

Widzę, że moje połączenie nie zostało połączone automatycznie.



Potwierdza to brak możliwości posurfowania Firefoksem:



To nawet dobrze, że system nie łączy się z siecią od razu, bo można sobie uprzednio skonfigurować firewall:



No można, ale ... Ale co to u diabła znaczy, że moje "niepołączone połączenie" pobrało w ok. półtorej godziny 30 MB danych? Brak aktywnych połaczeń odbiera u mnie pakiety w tempie 2, 3, 8, a momentami do kilkanastu KB na sekundę.

Heloł? Ktoś mnie "shakierował" zaraz po instalacji, czy co? Żeby mi firewall chociaż pokazał IP dawcy tych danych, to bym sobie sprawdził skąd to idzie. A może ktoś ma inne wytłumaczenie tego dziwnego dla mnie zjawiska. Proszę znawców o opinię.

-------------

PS 1. Kontaktowałem się z moim dostawcą Internetu. Pytałem, czy nie są to jakieś pakiety związane z podtrzymaniem łączności, ale odpowiedział mi, że na pewno nie taka ilość.

PS 2. Temat przepisany z jakilinux.pl, gdyż tam nikt na niego nie odpowiedział.

TheUsh

  • Gość
Firestarter - prośba o wyjaśnienie zjawiska
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-04-06, 21:27:28 »
Co wywala polecenie "ifconfig"?

Allek

  • Gość
Firestarter - prośba o wyjaśnienie zjawiska
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-04-07, 21:53:03 »


Zamieszczam jeszcze jeden zrzut zrobiony w sytuacji, gdy uruchomienie Firestartera monituje o braku połączenia, a jednocześnienie okno programu pokazuje niezgorszą aktywność.