Nowe posty

Autor Wątek: Problem z Wifi oraz sterownikiem do karty graficznej Nvidia  (Przeczytany 4739 razy)

sicox

  • Gość
Witam !
Proszę o pomoc  ..
Mam taki problem po instalacji Ubuntu v8 . .  niemam wgranego sterownika do karty graficznej oraz wifi :/.
Posiadam karte graficzna "Geforce 8400 512Mb" (Nvidia) oraz Wifi "Air Live WL-1600USB" .
Pobrałem dzis sterownik do karty graficznej "NVIDIA-Linux-x86-173.14.05-pkg1.run" czy dobry to sterowniki do mojej karty i na UBUNTU.i jak go zainstalować ??
Jestem poczatkujacy jezeli chodzi o Linuxa wiec niewiem jeszcze .
I jak zrobic zeby Wi-fi (Air Live WL-1600USB ) wykryło  .   :-(

Proszę o pomoc ! :-(

TheUsh

  • Gość
Problem z Wifi oraz sterownikiem do karty graficznej Nvidia
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-03-30, 14:13:46 »
Skoro masz Ubuntu, to podłącz się na chwilę do routera kablem i z menu wybierz system->administracja->sterowniki , potem wybierz sterowniki do zainstalowania i tyle.
Przy okazji, jak podajesz wersję Ubuntu, to ważne są cyfry po kropce, bo oznaczają miesiąc wydania, więc np. Ubuntu 8.10 (a nie 8.1 jak niektórzy piszą) to wydanie z października.

sicox

  • Gość
Problem z Wifi oraz sterownikiem do karty graficznej Nvidia
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-03-30, 15:13:17 »
Jak bym mógł sie podłaczyć do routera to niepytał bym sie tu .
No przepraszam za wprowadzenie w bład mam wersje Ubuntu 8.10 (najnowsze).
Poprostu musze jakos pobrać sterowniki na Windowsie (  tam wifi mi chodzi ) i zainstalować na Ubuntu tylko niewiem jak zainstalować wifi (Air Live WL-1600)
bo niewiem jakie sterowniki pobrac i skad?
Może ktoś rozwiązywał taki problem ?
A te sterowniki : NVIDIA-Linux-x86-173.14.05-pkg1.run są przeznaczone do Ubuntu?

MOże mi ktoś pomoże jak może...

TheUsh

  • Gość
Problem z Wifi oraz sterownikiem do karty graficznej Nvidia
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-03-30, 15:39:15 »
Ja bym ci jednak radził skombinować jakieś dojście do routera, bo ręcznie to jest to prawie niewykonalne.

sicox

  • Gość
Problem z Wifi oraz sterownikiem do karty graficznej Nvidia
« Odpowiedź #4 dnia: 2009-03-30, 16:20:48 »
acha to bende musiał jakos tak zrobić .

Dzieki.