Nowe posty

Autor Wątek: Przycisk Wifi w laptopie HP DV7  (Przeczytany 6667 razy)

M_Paul

  • Gość
Przycisk Wifi w laptopie HP DV7
« dnia: 2009-03-29, 16:52:22 »
Mam laptopa HP DV7 1070eg i mam następujący problem...

- jak włączyć pod linuxem przycisk wifi który włączy mi karte wfi, przycisk jest na panelu multimedialnym i cały czas pali się na czerwono
- jaki i skąd sterownik do tego panelu multimedialnego
- jak go zainstalować (sterownik)

rysban

  • Gość
Przycisk Wifi w laptopie HP DV7
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-03-29, 18:54:29 »
Witam .
WiFi załączasz sprzętowo bez instalowania żadnych sterowników . Najczęściej jest to kombinacja klawisza funkcyjnego Fn + klawisz oznaczony WiFi - często trzeba to wykonać dwa razy . Inną sprawą jest obsługa przez system operacyjny i tu jest potrzebny sterownik . Tu trzeba wiedzieć jaka to karta sieciowa WiFi .
Pozdrawiam Ryszard

M_Paul

  • Gość
Przycisk Wifi w laptopie HP DV7
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-03-29, 19:22:05 »
u mnie niema funkcyjnego na wifi sa przyciski multimedialne typu mute głośniej ciszej play stop i wifi
na viscie musze zainstalować stery na te przyciski na linuxa też pewnie jakieś są

karte mam wifi link 5100agn
backtrack 4 wykrywa mi ja ale niemogę jej uruchomić...

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Przycisk Wifi w laptopie HP DV7
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-03-30, 02:59:05 »
Ja ostatnio spotkałem się z tym, że w laptopie Acer Aspire Z5157 pod Windowsem dodia od Wifi świeci się, gdy karta jest włączona sprzętowo, natomiast pod Debianem dioda się nie świeci ale karta jest włączona, bo net bezprzewodowo działa.

Skonfiguruj odpowiednio neta i powinno działać skoro Linux wykrywa kartę, gdyby nie wykrywał jej w ogóle wtedy potrzeba instalować sterowniki do karty.

Pozdrawiam!