Nowe posty

Autor Wątek: Błąd podczas instalacji Gentoo "bcm43xx: Error:Microcode...."  (Przeczytany 2694 razy)

gab_12

  • Gość
Tak jak w temacie. Podczas próby zainstalowania Gentoo wybieram opcje najbardziej uniwersalną "gentoo" no ale w czasie ładowanie dostaje komunikat:
Cytuj
bcm43xx: Error:Microcode "bcm43xx_microcode5.fw" not available or load failed  bcm43xx: core_up for active 802.11 core failed
Wiem ze chodzi tu o sterowniki do karty WiFi, ale nie wiem co zrobić żeby instalacja poszła dalej ewentualnie bez tej karty. Może bym się tym ja zajął gdyby udało mi się już zainstalować  gentoo.

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Błąd podczas instalacji Gentoo "bcm43xx: Error:Microcode...."
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-03-26, 05:47:09 »
Instalujesz przez instalator Gentoo z LiveCD czy w sposób tradycyjny? Domyślam się, że to pierwsze :) Ze swojej strony polecam instalację tradycyjną, jeśli masz stały dostęp do neta, system jest bardziej wydajny niż ten instalowany "automatycznie".

Pozdrawiam!

gab_12

  • Gość
Błąd podczas instalacji Gentoo "bcm43xx: Error:Microcode...."
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-03-26, 09:46:52 »
No wiec tak nie ma różnicy czy próbuje instalować z LiveCD czy z minimalnego obrazu i tak i tak dostaje ten sam komunikat o błędzie. Jednakże na początku zrobiłem LiveUSB z minimalnym obrazem, no i podczas próby instalacji niezależnie od tego czy wybiorę opcje  "gentoo" czy  "gentoo-nofb" dostaje błąd o którym wspominałem.

chmooreck

  • Gość
Błąd podczas instalacji Gentoo "bcm43xx: Error:Microcode...."
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-03-26, 10:17:52 »
W czasie ładowania czego dostajesz ten błąd ?
Chodzi tutaj o brak pliku z firmwarem do Twojej karty WiFi.

Rozwiązanie łatwo jest znaleźć na sieci. Szukałeś ?

Edit:
W sumie nie wiem dlaczego to robię...
http://forums.gentoo.org/viewtopic-t-409194-postdays-0-postorder-asc-start-0.html