Nowe posty

Autor Wątek: Wybór dystrybucji jak najlepiej pasującej do sprzętu.  (Przeczytany 2443 razy)

Szars

  • Gość
Posiadam laptopa satellite pro a100(t2080, 1GB, 80HDD, intel 945gm, Atheros wi-fi) i chciałbym dobrać do niej jak najlepszą dystrybucje linuxa. Próbowałem już openSuse, odrobine Mandrive(tylko z liveCD), z musu Knopixa i teraz Ubuntu. Każdemu z tych systemów mam coś do zarzucenia.
openSuse: nie wykrył mi karty wi-fi, ani nie udało mi się zainstalować SDL 1.2 i SDL_gfx
Mandriva:  coprawda sprawdzałem dawno, ale wersja darmowa jest bardzo okrojona, nie uruchomiło mi się wi-fi i wtedy przestałem testować.
Knopix: wi-fi nie ruszyło,  tego systemu wolał bym uniknąć, mam do niego zwykły niczym nie uzasadniony uraz:P
Ubuntu: tu sprawa jest najciekawsza, wi-fi działa, SDL'e podobno też da się uruchomić(coprawda jeszcze mi się nie udało) i wydawał by się idealny ale: Pod każdym linuxem komputer był niezwykle wydajny(bez porównania z winXP z którego już dawno zupełnie zrezygnowałem) z wyjątkiem ubuntu właśnie. Od samego początku system 'muli', zacina się co jakiś czas na jakąś sekunde, ma bardzo długi czas reakcji, czasem blokują się terminale textowe tty1-6, opera się co jakiś czas sama z siebie wyłącza, albo zawiesza(okna opery robią się czarne) to samo zdaża się również w banshee i totemie, dodatkowo jeśli otwieram jakiś program wykorzystujący dźwięk, a nie zamknąłem wcześniej poprzedniego to ten nowo otwarty nie zaczyna odtwarzać. Sprawność komputera jest gorsza niż w win.

Jaką dystrybucje powinienem wybrać.

rompiotr

  • Gość
Wybór dystrybucji jak najlepiej pasującej do sprzętu.
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-03-28, 18:26:45 »
Ja teź mam każdej coś do zarzucenia. Nobodys perfect. Pytanie, ile czasu poświęciłeś każdej odrzuconej dystrybucji na znalezienie rozwiązania.

Szars

  • Gość
Wybór dystrybucji jak najlepiej pasującej do sprzętu.
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-03-28, 19:02:47 »
Po pare dni/tygoni z wyjątkiem mandrivy, którą próbowałem tylko 'na szybko'.