Nowe posty

Autor Wątek: Jak uzyskać logi z sftp_server?  (Przeczytany 5302 razy)

zabol32

  • Gość
Jak uzyskać logi z sftp_server?
« dnia: 2009-03-25, 14:52:27 »
Witam
Mam mały problem.Otóż interesuje mnie jak uzyskać pełną informację w logach na serwerze z debianem , dotyczącą wszystkich operacji wykonanych przez klienta korzystającego z takich programów jak WinScp lub podobnych.Chodzi dokładnie o sftp_server z openssh.W logach mam tylko informacje o wykonanym połączeniu, a potrzebuje wiedzieć co było robione.Może jest jakiś inny sposób,ale nie mogę go znaleźć.
Dzięki z góry za jakieś info.
pozdrawiam

zabol32

  • Gość
Jak uzyskać logi z sftp_server?
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-04-02, 11:58:40 »
Witam ponownie

Walczę dalej z tym problemem. Może ktoś ma jakiś pomysł. Ja wpadłem na taki:
Wyłączyłem w pliku sshd_config linijkę:

Subsystem sftp /usr/lib/openssh/sftp-server

I próbuję znaleźść jakiś inny zamiennik do sftp. Może ktoś zna jakiś daemon pełniący taką samą rolę, zmożliwością ładowania do logów wszystkiego co robi użytkownik?

Druga opcja to tylko pytanie datyczące wyciągania do logów wszystkich informacji z openssh o czynnościach użytkowników (man na myśli scp)

Pozdrawiam

magnusek

  • Gość
Jak uzyskać logi z sftp_server?
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-04-03, 04:52:37 »
postaw ftp z ssl i po sprawie :)

zabol32

  • Gość
Jak uzyskać logi z sftp_server?
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-04-03, 09:41:30 »
Witam
No nie do końca, zrobiłem tak postawiłem vsftpd ,ale jak użytkownik nie wybierze połączenia FTP powiedzmy na winscp tylko bedzie próbował sie zalogować tak jak leci to połączy go używając protokołu SCP, (nie chce blokować na firewall-u).

magnusek

  • Gość
Jak uzyskać logi z sftp_server?
« Odpowiedź #4 dnia: 2009-04-04, 05:14:40 »
faktycznie. to może zwiększ poziom logowania ssh?

zabol32

  • Gość
Jak uzyskać logi z sftp_server?
« Odpowiedź #5 dnia: 2009-04-06, 09:42:22 »
Cytat: magnusek
faktycznie. to może zwiększ poziom logowania ssh?
Nie rozumiem chodzi ci o objętość pliku z logami, czy treść tych logów(jeśli ustawisz na DEBUG3 to na pewno będziesz miał jedno i drugie) ale nie wtym problem, używając graficznych interfejsów na Windowsie do logowania sie na serwer przez ssh sftp,czy scp nie masz zadnej informacji co robił klijent na serwerze,wiesz tylko że się połączył i kiedu odłączyl. To jest problem jak uzyskać tą informację.

zabol32

  • Gość
Jak uzyskać logi z sftp_server?
« Odpowiedź #6 dnia: 2009-04-20, 08:17:37 »
Witam

Problem rozwiązał MySecureShell dla klientów korzystających z Winscp, SSH SecureShell itp..., oraz bash-bofh. Temat uważam za zamkniety.