Nowe posty

Autor Wątek: Drugi System  (Przeczytany 4324 razy)

hany

  • Gość
Drugi System
« dnia: 2009-03-23, 23:59:39 »
Cześć. Mam nowy komputer i zastanawiałem się nad zainstalowaniem drugiego systemu (linuxa) a że duży wybór to i ciężki, szukam linuxa który ładnie wygląda graficzne są do niego łatki upiększające coś ala:

1

2

Żeby było miłe dla oka chcę drugi system bo wiem że linux szybciej działa, jest bezpieczniejszy i wogóle, a windows czasami do gier i dokumentów bo nie chce później kombinować ;)

Piottras

  • Gość
Drugi System
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-03-24, 01:23:35 »
Może na początek zainstaluj sobie  mandrive 2009 z KDE.
Na KDE mozna zainstalować dużo cudów "niewidów"

Możesz się zdziwić co do szybkości Linux'a ;)
Jak go poupiekszasz, dodasz jakieś programy itp to jak ci zacznie mulić to tydzień czekania aż odpali konsola ;):D
Ja teraz zainstalowałem Ubuntu i juz widze jak troche go już spowolniło a dopiero co się rozkrecam :D

tak czy inaczej polecam Mandrive z KDE.

Offline mateo86

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 647
    • Zobacz profil
Drugi System
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-03-24, 02:09:50 »
Jak dobrze skonfigurowany to nic nie spowalnia... nawet 153 miliony odpalonych wodotrysków...

hany

  • Gość
Drugi System
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-03-24, 10:32:39 »
Ale co też jesteś za madrivą ?? Możecie podać jakieś stronki z dodatkami ?? Czy znajdują się na tej stronie ?? Sorry nie sprawdziłem bo jestem teraz na praktykach więc nie za bardzo mam czas ;)

I jeszcze najlepiej jakąś stronkę która pomoże mi ogarnąć linuxa bo miałem malo z nim styczności ale miałem :)

qtomek

  • Gość
Drugi System
« Odpowiedź #4 dnia: 2009-03-24, 12:27:11 »
Tak w ogóle to drugi system (Linuksa) nie musisz instalować na HDD. Linux instaluje się i działa całkiem nieźle (nawet nie jako LiveUSB) nawet na pendrive (z 8GB lub więcej, z tymże swapa lepiej tam nie umieszczać). Zwłaszcza jeżeli chodzi ci na razie tylko o poeksperymentowanie. Do eksperymentów dla początkującego linuksowca to polecam Ubuntu (z polskich stronek to oczywiście oprócz tej, także np: ).

hany

  • Gość
Drugi System
« Odpowiedź #5 dnia: 2009-03-24, 16:31:26 »
A czym się różni ubuntu od mandrivy ??

Zna ktoś jakieś strony o linuxie żeby go ogarnąć ??

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Drugi System
« Odpowiedź #6 dnia: 2009-03-24, 18:45:20 »
Cytat: hany
szukam linuxa który ładnie wygląda graficzne są do niego łatki upiększające coś ala:

2
Lol hehe mój stary screen z czasów, gdy używałem jeszcze Mandrivy 2007 :) Nie myślałem, że to jeszcze w necie gdzieś śmiga, chyba na moim prywatnym serwerze jeszcze to może mam :)

Ubuntu od MDV różni się chociażby tym, że korzysta z deb i menedżera pakietów apt. Co to znaczy dla zwykłego śmiertelnika? To, że apt to jeden z najlepszych menedżerów tego typu, dobrze sobie radzi z pakietami i zależnościami, oczywiście przy umiejętnym korzystaniu z niego, bo nawet i w portage można mieć bałagan. Jak wspomniałem Ubuntu korzysta z deb, co oznacza, że repozytoria Ubuntu są zdecydowanie bogatsze od repozytoriów MDV, oczywiście mowa tu o pakietach binarnych.

Pozdrawiam!

hany

  • Gość
Drugi System
« Odpowiedź #7 dnia: 2009-03-24, 20:00:55 »
Czyli jednym słowem bierz Ubuntu i nie gadaj :P