Nowe posty

Autor Wątek: zmiana rozdzielczości  (Przeczytany 4427 razy)

lis165

  • Gość
zmiana rozdzielczości
« dnia: 2009-04-05, 17:28:54 »
mam xubuntu 8.04 jak zmienić rozdzielczość na 1024 - 768  w ustawieniach jest  maksymalnie
800-600

  • Gość
zmiana rozdzielczości
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-04-05, 17:39:33 »
Tu sobie ustaw   /etc/X11/xorg.conf

lis165

  • Gość
zmiana rozdzielczości
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-04-05, 18:51:08 »
można jaśniej bo jestem newbie dopiero co zrobiłem przesiadkę   windowsa

arctgx

  • Gość
zmiana rozdzielczości
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-04-05, 19:16:19 »
Nowe wersje Xorg powinny w miarę możliwości same wykryć dostępny zbiór rozdzielczości. Czasem tak nie jest, choćby w przypadku monitorów z uszkodzoną pamięcią EDID lub bez niej w ogóle.  Być może w pliku, o którym mówi gribollo, będziesz musiał ręcznie zadać pionowe i poziome zakrezy odświeżania oraz rozdzielczości, Przeczytaj przyklejony wątek w tym dziale (przeniosłem wątek do X Serwer) oraz inne porady na temat tego pliku.

Tłumaczenie, że jesteś początkujący, nie zwalnia Ciebie z wysiłku samodzielnego szukania, jak pomóc sobie i pomagającym. Polecam na początek http://rtfm.killfile.pl

Brix

  • Gość
zmiana rozdzielczości
« Odpowiedź #4 dnia: 2009-04-05, 22:52:35 »
Wygląda na to, że chyba lepiej spróbuj się spytać na forum.ubuntu.pl, choć może najpierw poszukaj, czy ktoś nie miał podobnego problemu. Przy okazji podawaj trochę więcej informacji o swoim sprzęcie, bo może to być (ale oczywiście nie musi) problem ze sprzętem (np. ze sterownikami grafiki, jeśli jakaś egzotyczna). Poza tym jak przebiegła aktualizacja systemu i instalacja zamkniętych sterowników grafiki? (ale nie pomogę, bo Ubuntu już dawno nie widziałem na oczy) Z plikiem xorg.conf nic nie kombinuj, jeśli nie masz doświadczenia z ręczną konfiguracją plików systemowych, no chyba że okaże się, że jest to naprawdę konieczne.

A może lepiej sprawdź nowszą wersję Ubuntu lub inną dystrybucję?