Nowe posty

Autor Wątek: problem z xmms  (Przeczytany 3545 razy)

spike287

  • Gość
problem z xmms
« dnia: 2005-09-21, 14:50:10 »
mam problem z modem Sagem 800 USB pod Linuksem. Używam programu eagle-usb-2.3.2. Po jego zainstalowaniu i skonfiugrowaniu (eagleconfig), po wykonaniu komendy \\'startadsl\\', system łączy się z internetem. Do tego momentu nie ma żadnego problemu, lecz niestety po zrestartowaniu systemu brak automatycznego połączenia z siecią, mimo iż w opcjach konfiguracyjnych zaznaczyłem, żeby połączenie realizowane było automatycznie, przez co za każdym uruchomieniem Linuksa muszę na nowo instalować i konfigurować eagle-usb-2.3.2, aby mieć możliwość pracy w sieci.

Haselko

  • Gość
problem z xmms
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-11-11, 19:37:49 »
2005-09-21 14:50:10 spike287 napisał:

> mam problem z modem Sagem 800 USB pod Linuksem. Używam programu eagle-usb-2.3.2. Po jego
 > zainstalowaniu i skonfiugrowaniu (eagleconfig), po wykonaniu komendy \\'startadsl\\', system łączy
 > się z internetem. Do tego momentu nie ma żadnego problemu, lecz niestety po zrestartowaniu
 > systemu brak automatycznego połączenia z siecią, mimo iż w opcjach konfiguracyjnych
 > zaznaczyłem, żeby połączenie realizowane było automatycznie, przez co za każdym uruchomieniem
 > Linuksa muszę na nowo instalować i konfigurować eagle-usb-2.3.2, aby mieć możliwość pracy w
 > sieci.

jak juz udalo ci sie zainstalowac stery to po restarcie zamiast robic to na nowo proponowal bym wpisac na konsoli:
eaglectrl -w
startadsl

a co do drugiego zagadnienia ze nie realizuje ci sie połączenie automatycznie przy starcie systemu to tworzysz plik np. startneo
Wchodzisz do środka i piszesz:
#!/bin/bash
eaglectrl -w
stopadsl
startadsl

plikowi nadajesz prawa wykonywalnosci
chmod +x /etc/init.d/startneo

i jeszcze trzeba do niego odpowiednio umiescic dowiazania w debianie jest to miejsce w:
/etc/rc0.d/K20startneo
/etc/rc1.d/K20startneo
/etc/rc2.d/S20startneo
/etc/rc3.d/S20startneo
/etc/rc4.d/S20startneo
/etc/rc5.d/S20startneo
/etc/rc6.d/K20startneo

;) pozdrawiam i proponuje napisz pod jakim linuxem pracujesz bo ich jest wiele ;D

  • Gość
problem z xmms
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-12-09, 21:59:36 »
witam mam ten sam problem co kolega na gorze, i po kazdym restarcie musze instalowac od nowa sterowniki do sagema, nie pomaga eaglectrl -d ani -w modem nie reaguje mam slackware 10.2 prosze o pomoc!!

Stilgar

  • Gość
problem z xmms
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-12-11, 02:47:56 »
2005-12-09 21:59:36 spony napisał:

> witam mam ten sam problem co kolega na gorze, i po kazdym restarcie musze instalowac od nowa
 > sterowniki do sagema, nie pomaga eaglectrl -d ani -w modem nie reaguje mam slackware 10.2
 > prosze o pomoc!!
to może jeszcze modprobe eagle-usb ?

lynx21

  • Gość
problem z xmms
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-09-20, 23:16:07 »
Dzień dobry
domyślam się że ten program wiele razy już tu gościł ale po przeszukaniu archiwum nie znalazłem rozwiązania mojego problemu. Dysponuje dystrybucją Mandriva 10.2 kartą dzwiękową sb 128 pci
Otuż instaluje xmms z pakietów pobranych z icm-u razem z pakietami do obsługi alsa. I po pomyślnej instalacji program co prawda uruchamia się ale tragicznie zwalnia się praca komputera tak że nie można go w zasadzie używać jeśli nie wyłączy się xmms-a. Dodam że mpg123 odtwarza bez problemów to samo tyczy się amaroka , nie ma terz problemów z dziękiem w filmach więc raczej nie podejżewam żadnych kodeków, jak sądze  te biblioteki są w znacznej mierze wspólne. Wcześniej używałem pakietów xmms do dystrybucji debian i nigdy nie spotkałem się z podobnym problemem.

  • Gość
problem z xmms
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-09-21, 11:03:24 »
> Otuż instaluje xmms z pakietów pobranych z icm-u razem z pakietami do obsługi alsa. I po
 > pomyślnej instalacji program co prawda uruchamia się ale tragicznie zwalnia się praca komputera
 > tak że nie można go w zasadzie używać jeśli nie wyłączy się xmms-a. Dodam że mpg123 odtwarza bez
 > problemów to samo tyczy się amaroka , nie ma terz problemów z dziękiem w filmach więc raczej nie
 > podejżewam żadnych kodeków, jak sądze  te biblioteki są w znacznej mierze wspólne. Wcześniej
 > używałem pakietów xmms do dystrybucji debian i nigdy nie spotkałem się z podobnym problemem.

Otuż nie wiem co to icm...
No wiec winne są te paczki z alsa (blee)(mpg123 uzywa oss)(...)
Zajrzyj na www.alsa-project.org (chyba) albo poszukaj na google jak sie robi plik .asoundrc zwracając uwagę na kropkę przed "a".

Jakiego procka uzywasz, ile ramu masz...????

lynx21

  • Gość
problem z xmms
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-09-21, 15:29:06 »
 > Otuż nie wiem co to icm..
Interdyscylinarne centrum modelowania UW o ile dobrze pamiętam dosyc popularny mirror jak sądze .
 > No wiec winne są te paczki z alsa (blee)(mpg123 uzywa oss)(...)
 > Zajrzyj na www.alsa-project.org (chyba) albo poszukaj na google jak sie robi plik .asoundrc
 > zwracając uwagę na kropkę przed "a".

 > Jakiego procka uzywasz, ile ramu masz...????
Pentium III 750 128 MB