Nowe posty

Autor Wątek: DNS nie dziala?  (Przeczytany 2897 razy)

Nilka3

  • Gość
DNS nie dziala?
« dnia: 2005-09-16, 23:06:50 »
witam. mam problem z xmms\\'em. przejrzalam wszytskie problemy na forum, staralam sie robic wedle wskazowek i nic. Posiadam system SUSe 9.3. gdy wlaczam xmms\\'a wgrywam mp3 to po minucie, lub pasu sekundach zacina sie i nie moge zrobic nic procz zminimalizowania. mam karte dzwiekowa vesa. probowalam zaistalowac od nowa xmms;a zmienialam ustawienia i wtyczka tez jest dobra. co moze byc jeszcze nie tak? prosze o pomoc!

Zbooj

  • Gość
DNS nie dziala?
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-09-17, 09:05:22 »
2005-09-16 23:06:50 Nilka3 napisał:

> witam. mam problem z xmms\\'em. przejrzalam wszytskie problemy na forum, staralam sie robic wedle
 > wskazowek i nic. Posiadam system SUSe 9.3. gdy wlaczam xmms\\'a wgrywam mp3 to po minucie, lub
 > pasu sekundach zacina sie i nie moge zrobic nic procz zminimalizowania. mam karte dzwiekowa
 > vesa. probowalam zaistalowac od nowa xmms;a zmienialam ustawienia i wtyczka tez jest dobra. co
 > moze byc jeszcze nie tak? prosze o pomoc!

Napisz jaka dokładnie to karta. Zintegrowana w plycie czy  zwykła, chipset, moduł ktory obsługuje. Sprawdz czy inne plejery sie tez wykładaja przy odtwarzaniu mp3.

pracek

  • Gość
DNS nie dziala?
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-09-16, 20:50:14 »
Problem dotyczy gentoo, w ktorym przez jakis czas siec chodzila bez zarzutu. Jakis czas temu pojawily sie problemy sugerujace bladne ustawienia DNSow - pingowanie hostow daje blad, mozna pingowac wszystko po IP. W resolv.conf mam ustawione 3 DNSy, kazdy z nich mozna spingowac. Zanim pojawily sie problemy zemergowalem pare rzeczy, moze stad problemy? Z tego co pamietam byla to java 1.5, tomcat i zchat - nie wiem czy to ma jakis zwiazek. Co moze byc nie tak? Gdzie szukac przyczyny problemu? Z gory dzieki za pomoc.

Maciek_Rutecki

  • Gość
DNS nie dziala?
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-09-16, 22:28:42 »
2005-09-16 20:50:14 pracek napisał:

> Problem dotyczy gentoo, w ktorym przez jakis czas siec chodzila bez zarzutu. Jakis czas temu
 > pojawily sie problemy sugerujace bladne ustawienia DNSow - pingowanie hostow daje blad, mozna
 > pingowac wszystko po IP. W resolv.conf mam ustawione 3 DNSy, kazdy z nich mozna spingowac.
 > Zanim pojawily sie problemy zemergowalem pare rzeczy, moze stad problemy? Z tego co pamietam
 > byla to java 1.5, tomcat i zchat - nie wiem czy to ma jakis zwiazek. Co moze byc nie tak? Gdzie
 > szukac przyczyny problemu? Z gory dzieki za pomoc.

Moze  cos namieszales w iptables?

Sprobuj z innymi adresami DNS.

--
Maciek

pracek

  • Gość
DNS nie dziala?
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-09-16, 23:47:24 »
2005-09-16 22:28:42 Maciek_Rutecki napisał:

 > Moze  cos namieszales w iptables?
 >
 > Sprobuj z innymi adresami DNS.
 >
 > --
 > Maciek

Probowalem inne DNSy i nic. iptables nie ruszalem.

pracek

  • Gość
DNS nie dziala?
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-09-17, 16:29:34 »
2005-09-16 23:47:24 pracek napisał:

> 2005-09-16 22:28:42 Maciek_Rutecki napisał:
 >
 >  > Moze  cos namieszales w iptables?
 >  >
 >  > Sprobuj z innymi adresami DNS.
 >  >
 >  > --
 >  > Maciek
 >
 > Probowalem inne DNSy i nic. iptables nie ruszalem.
Juz sobie poradzilem. dig @ czyni cuda;)