Nowe posty

Autor Wątek: Zacinanie się wirtualnych pulpitów  (Przeczytany 3250 razy)

Quindy

  • Gość
Zacinanie się wirtualnych pulpitów
« dnia: 2009-03-11, 20:49:07 »
Witam,

Mam Mandriva 2009, KDE 4.1

Podczas przełączania wirtualnych pulpitów za pomocą klawiszy CTRL+ALT+L.P.MYSZY, od czasu do czasu występuje jakby zacięcie się tych pulpitów. To znaczy podczas zmiany nagle zmiast kostki ładuje mi się jeden pulpit, którego nie mogę przełączyć na inny. Nie działa skrót CTRL+ALT+{zmiana pulpitu jakakolwiek}. Nawet pager nie zmienia mi pulpitu, a programy, które są na innych pulpitach nie chcą się otworzyć ani nawet wyączyć kiedy klikam prawy -> zamknij.

Co więcej znikają mi wtedy wszystkie paski tytułu, czyli paski do zmiany pozycji okna, więc nie mogę przesuwać okien które otworzę.

Gdzieś wyczytałem, żeby kliknąć ALT+F2 i wpisać 'kwin --replace', ale nie mogę wpisać żadnego znaku z klawiatury.

Gdy się wyloguje i zaloguje ponownie, wszystko znowu jest wporządku.

Czy ktoś wie jak rozwiązać mój problem??

Pozdrawiam - Quindy

Offline mateo86

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 647
    • Zobacz profil
Zacinanie się wirtualnych pulpitów
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-03-12, 01:27:44 »
Po pierwsze to odpal compiz w terminalu i sprawdź jakie błędy wyświetlają się w czasie, kiedy to się dzieje...

Quindy

  • Gość
Zacinanie się wirtualnych pulpitów
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-03-12, 15:03:21 »
Na początek wpisałem

##[root@localhost ~]# compiz
##compiz (core) - Error: Screen 0 on display ":0.0" already has a window manager;try using the --##replace option to replace the current window manager.
##compiz (core) - Fatal: No manageable screens found on display :0

No racja. Więc wpisałem:

##[root@localhost ~]# compiz --replace

Gdy wcisnąłem enter, nie pojawiło się nic, tylko ekran mrógnął i kratka pokazała się jedną linijkę niżej. W tym momencie chciałem zmienić pulpit i w tym momencie zrobiło się tak jak opisałem to w pierwszym poście. W konsoli pojawiło się:

##Naruszenie ochrony pamięci

Gdy teraz chciałem zrestartować pulpit, po wpisaniu compiz --replace, wywaliło mi:

##[root@localhost ~]# compiz --replace
##compiz (dbus) - Error: dbus_bus_get error: Failed to execute dbus-launch to autolaunch D-Bus session
##compiz (dbus) - Error: InitObject failed
##compiz (core) - Error: Couldn't activate plugin 'dbus'