Nowe posty

Autor Wątek: Program pocztowy + konfiguracja  (Przeczytany 2436 razy)

matulik

  • Gość
Program pocztowy + konfiguracja
« dnia: 2009-02-14, 19:07:20 »
Witam.

Zacznę od początku: mam konto pocztowe na portalu o2.pl. Konto posiadam już dość długo, nie usuwam wiadomości i mam ich już około 2000. Potrzebuje mieć jakby archiwum tych wiadomości, bo znajdują się tam czasami ważne dane, rachunki, zdjęcia etc.

I teraz problem: nie potrzebuje wszystkich tych mailów u siebie na komputerze. Wystarczy żebym (gdy potrzebuje) miał do nich dostęp przez przeglądarkę. Ale wygodniej byłoby mi aktualne maila przeglądać bezpośrednio na komputerze (bez usunięcia ich z serwera).

Chodzi mi o taką konfiguracje programu pocztowego, żeby odbierał maile np maksymalnie z 10 ostatnich dni albo od określonej daty. By program nie ściągał starszych maili niż np. z 10 stycznia 2009r.

Szukałem w ustawieniach kmaila ale nic takiego nie znalazłem. Może w jakimś innym programie pocztowym da się coś takiego zrobić?

Pozdrawiam.

Odysseusz

  • Gość
Program pocztowy + konfiguracja
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-02-15, 19:08:13 »
Używam jednego konta na dwóch komputerach. W obu program pocztowy kmail. Laptop sciąga pocztę pozostawiając maile na serwerze, drugi komp ściąga, ale zostawia jeszcze przez dwa tygodnie na serwerze. Konfiguracja jest prosta, kmail pozwoli chyba i na takie rozwiązanie, jakie cię zadowoli.