Nowe posty

Autor Wątek: Problem z wirtualnymi pulpitami  (Przeczytany 4117 razy)

Quindy

  • Gość
Problem z wirtualnymi pulpitami
« dnia: 2009-03-06, 21:22:46 »
Witam,

Na początek podam kongigurację Linuxa:
Linux Mandriva 2009, KDE 4.1.

Mam problem z wirtualnymi pulpitami. Coś niechcący najwyraźniej zmieniłem i nie wiem co. Otóż, domyślnie jak przełączałem wirtualny pulpit, to ikony programów otwartych pozostawały na panelu menadżer zadań. Teraz, kiedy przełączę pulpit, to z menagera znika mi ikona, tak jakby nic nie było. Co więcej, gdy chcę zmienić pulpit za pomocą kostki (CTRL+ALT+L.P.MYSZY), cały czas pokazuje mi ten, który aktualnie mam włączony.

Gdy chcę przełączyć się między pulpitami i klikam na np. drugi wirtualny pulpit, to nie ma żadnej animacji. Poprzednio pulpit obkręcał się tak, jak za pomocą klawiszy CTRL+ALT+kursor lewy albo prawy. Czy ktoś wie, jak przywrócić domyślne ustawienia??

Pozdrawiam - Quindy

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Problem z wirtualnymi pulpitami
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-03-07, 00:31:48 »
Cytat: Quindy
Mam problem z wirtualnymi pulpitami. Coś niechcący najwyraźniej zmieniłem i nie wiem co. Otóż, domyślnie jak przełączałem wirtualny pulpit, to ikony programów otwartych pozostawały na panelu menadżer zadań.
Jeśli dobrze zrozumiałem problem, to pewnie chodzi o to, że w opcjach panelu prawdopodobnie masz wyłączoną opcję typu "pokazuj okna ze wszystkich obszarów roboczych/pulpitów".

Cytuj
Czy ktoś wie, jak przywrócić domyślne ustawienia??
Usuń z twojego katalogu domowego katalog .kde (to jest katalog ukryty, musisz włączyć widok ukrytych plików w swoim menedżerze plików) lub kde4 w zależności jak on się tam u Ciebie nazywa, w każdym bądź razie katalog .kde z numerem lub bez wersji twojego KDE przeloguj się lub zrestartuj Xserver kombinacją klawiszy Ctrl+Alt+Backspace.

Pozdrawiam!

Quindy

  • Gość
Problem z wirtualnymi pulpitami
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-03-07, 09:47:03 »
Dzięki za odpowiedź, ale jeszcze nie poradziłem sobie z tym problemem. Otóż na początku chciałem znaleźć tą opcję "pokazuj okna ze wszystkich obszarów roboczych/pulpitów", ale nie mogłem jej znaleźć.

W związku z tym, że nie chciałem robić więcej problemów, postanowiłem usunąć folder .kde4, tak jak poleciłeś. Oczywiście najpierw zrobiłem kopię (tak na wszelki wypadek). I okazało się to dobrym posunięciem, bo po usunięciu i zalogowaniu ponownym, wszystko na pulpicie miałem jak po instalacji, a pager (wirtualne pulpity), nie zresetował swoich ustawień. Dalej nie pokazuje tego tak jak chcę.

Czy mógłbyś napisać gdzie znajduje się ta opcja o której wspomniałeś na początku? Jakoś nie mogę jej odnaleźć...

P.S:   A może pomogłoby zresetowanie ustawień Compiz-Fusion?? Bo ja tak mówilem jakie mam KDE, a jak się nie myle, to wirtualne pulpity są ustawiane bezpośrednio przez efekty3D, w moim wypadku Compiz-Fusion. Jak mogę zresetować te ustawienia??

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Problem z wirtualnymi pulpitami
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-03-07, 20:59:18 »
Cytat: Quindy
Czy mógłbyś napisać gdzie znajduje się ta opcja o której wspomniałeś na początku? Jakoś nie mogę jej odnaleźć...
Przykro mi, nie korzystam w w ogóle z żadnej wersji KDE od jakis 2 lat. W Gnome czy Xfce było to w preferencjach panelu, w KDE w ogóle jest bałagan (dlatego omijam KDE szerokim łukiem), dlatego nie dziwię się, że nie możesz znaleźć :)

Cytuj
P.S:   A może pomogłoby zresetowanie ustawień Compiz-Fusion?? Bo ja tak mówilem jakie mam KDE, a jak się nie myle, to wirtualne pulpity są ustawiane bezpośrednio przez efekty3D, w moim wypadku Compiz-Fusion. Jak mogę zresetować te ustawienia??
Analogicznie jak w przypadku KDE, z tym że folder z ustawieniami Compiza mieści się w katalogu .config, jeśli się nie mylę. Kiedyś była chyba opcja (nie pamiętam czy w Compiz ale w Berylu na pewno była) ustawień domyślnych w menedżerze ustawień Compiz.

Pozdrawiam!

Quindy

  • Gość
Problem z wirtualnymi pulpitami
« Odpowiedź #4 dnia: 2009-03-07, 22:24:09 »
Zgadza się, znalazłem ustawienia domyślne compiz i śmiga jak należy. Mogłem wcześniej wpaść, że za to przecież jest compiz odpowiedzialny. Dzięki za pomoc ;)

Pozdrawiam - Quindy