Nowe posty

xx Problem ze sterownikami. (5)
2024-04-13, 21:25:16
xx Instalacja xfce4 (2)
2024-04-13, 16:20:17
xx Serie kompilacji bez instalacji dla “emerge” w Gentoo (2)
2024-04-08, 18:40:04
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (17)
2024-04-05, 10:03:46
xx Problem z Linux Lite po instalacji (3)
2024-04-03, 14:23:40
xx Jak właczyć num locka przy starcie systemu debian 12? (12)
2024-04-02, 17:43:54
xx Brak dźwieku w systemie. (5)
2024-04-02, 16:13:41
xx Dystrybucja pod HP Omen (7)
2024-03-29, 11:33:05
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
2024-03-27, 21:08:23
xx Ile pingwinów? (1)
2024-03-27, 08:59:24

Autor Wątek: Prośba o pomoc w napisaniu komendy a może skryptu  (Przeczytany 18713 razy)

Lorenzo

  • Gość
Prośba o pomoc w napisaniu komendy a może skryptu
« Odpowiedź #30 dnia: 2005-09-18, 23:43:23 »
2005-09-18 20:02:34 xis napisał:
 > Faktycznie, nie wyraziłem się zbyt jasno. Już prostuję.
 > Pisząc o 'mądrych głowach' miałem na myśli moderatorów, a nie przypadkowych ludzi sądzących
 > tylko, że posiadają mądre głowy ;) Sorry, jeśli wprowadziłem Cię w błąd.
 >

Nie przepraszaj. Na dobrą sprawę wykazałem się nieumiejętnością logicznego myslenia,  gdyz w przeciwnym wypadku dobrze bym odczytał twoje słowa ;-)
Chociaż, z drugiej strony zawiązała się konkretna dyskusja nad poprawieniem funkcjonalności tego forum.

Pozdrawiam.

P.S. 27 postów do wątku i aż 1 on-topic gdzieś niewidoczny przed połową...

guzzi1

  • Gość
Prośba o pomoc w napisaniu komendy a może skryptu
« Odpowiedź #31 dnia: 2005-09-19, 08:45:03 »
Mądrze powiedziana. Popieram.

guzzi1

  • Gość
Prośba o pomoc w napisaniu komendy a może skryptu
« Odpowiedź #32 dnia: 2005-09-19, 08:57:46 »
A człowiek wraz nie dostał odpowiedzi. Może mnie tu wyklniecie zaraz ale dam taki przykład. Jakiś USER o ksywie XXX zadaje pytanie "Dlaczego w sambie po zalogowaniu 2 userów na jeden zasób baza programu KADRY się wysypuje i zawieszają się końcówki z WIN98" No i według waszej teorii inny USER YYY odpowie mu: "Nie umiesz czytać, masz manuala, poczytaj książki, masz google, nie zaśmiecaj forum. Nie wiem po co takie LAMY na informe chodzą" Tak samo jest z postem tego kolegi który może czasami potrzebuje pomocy  albo czegoś nie wie a może wcale nie jest na informie tylko facet od filozofii ma fioła na punkcie linuxa - tak też bywa. Wcale nie jest miło słuchać takich bezsensownych odpowiedzi i jak naprawde nie umiecie pomóc to się nie odzywajcie bo kiedyśi wy będziecie potrzebować pomocy i nauczycie ludzi na forach "odmawiania pomocy". Pozdrawiam.

Lorenzo

  • Gość
Prośba o pomoc w napisaniu komendy a może skryptu
« Odpowiedź #33 dnia: 2005-09-19, 10:26:43 »
2005-09-19 08:57:46 guzzi1 napisał:

> A człowiek wraz nie dostał odpowiedzi. Może mnie tu wyklniecie zaraz ale dam taki przykład.
 > Jakiś USER o ksywie XXX zadaje pytanie "Dlaczego w sambie po zalogowaniu 2 userów na jeden
 > zasób baza programu KADRY się wysypuje i zawieszają się końcówki z WIN98" No i według
 > waszej teorii inny USER YYY odpowie mu: "Nie umiesz czytać, masz manuala, poczytaj
 > książki, masz google, nie zaśmiecaj forum. Nie wiem po co takie LAMY na informe chodzą"
 > Tak samo jest z postem tego kolegi który może czasami potrzebuje pomocy  albo czegoś nie wie a
 > może wcale nie jest na informie tylko facet od filozofii ma fioła na punkcie linuxa - tak też
 > bywa. Wcale nie jest miło słuchać takich bezsensownych odpowiedzi i jak naprawde nie umiecie
 > pomóc to się nie odzywajcie bo kiedyśi wy będziecie potrzebować pomocy i nauczycie ludzi na
 > forach "odmawiania pomocy". Pozdrawiam.

Odpowiedź dostał, znaczy czego i gdzie może poszukać. Musisz znaleźć różnicę między pytaniem z konkretnym, nietypowym problemem, a prośbę o opracowanie następującego tematu... Co do powłok, to odnalezienie informacji jakie są stosowane w *nix'ie i jakie są najpopularniejsze zajmuje kilka minut. Wszystkie informacje o danej powłoce, czyli komendy, instrukcje, sposoby deklaracji i wykorzystania zmiennych są opisane w manualu. Potem pozostaje pisanie skryptu. Oczywiście każdy z nas mógłby umieścić w swoim poście gotowy skrypt, ale nikt tego nie zrobi gdyż za takie przysługi się płaci. A skoro człowiek otrzymał do przerobienia temat to musi się go nauczyć i sam go przerobić, inaczej nic nie zyska a może co najwyżej stracić.

Pozdrawiam

P.S. Co do słów "po co tacy pchają się na informatykę" mam jedną odpowiedź: cała nauka to Fizyka. Reszta to zbieranie znaczków. :P

xis

  • Gość
Prośba o pomoc w napisaniu komendy a może skryptu
« Odpowiedź #34 dnia: 2005-09-19, 11:31:13 »
2005-09-19 08:57:46 guzzi1 napisał:

> A człowiek wraz nie dostał odpowiedzi.

Odpowiedź dostał - odmowną. Nie będzie tu nikt za kogoś robił prac domowych. Bulwersujące? Wątpię. Ciekawe co być powiedział jakbyśmy razem z Tobą zrobili tu za kogoś pracę dyplomową, a później ten ktoś na podstawie cudzej pracy podebrałby Ci posadę. Oczywiście wyolbrzymiam, ale na taki problem tak wg. mnie należy patrzeć - długodystansowo.

A jeśli tak bardzo komuś zależy na niemarnowaniu tego topiku, to są jeszcze trzy inne o tej samej treści i tytule :)

guzzi1

  • Gość
Prośba o pomoc w napisaniu komendy a może skryptu
« Odpowiedź #35 dnia: 2005-09-19, 13:37:26 »
Wiecie po przemyśleniach przyznaje wam rację i zgadzam się z wami

Maciek_Rutecki

  • Gość
Prośba o pomoc w napisaniu komendy a może skryptu
« Odpowiedź #36 dnia: 2005-09-19, 15:21:26 »
Gdyby pojawilo sie pytanie:

"mam napisac skrypt robiacy to i to, ponizej przedstawiam wstepne rozwiazanie: [...] Niestety nie dziala mi polecenie x, tak jak bym sobie zyczyl (opis co robi) w manualu jest opisana opcja -foo, jednak nie do konca rozumiem jej dzialania. Jesli mozecie podac pomysl, jaka komendy moge uzyc, badz jaka opcja jest lepsza bylbym wdzieczny[...]"

To by spokojnie przeszlo, gdyz swiadczylo to by o checi _samodzielnego_ rozwiazania problemu i pytajacy szuka nie konkretnego rozwiazania, ale jedynie nakierowania  go na nie.

--
Maciek