Nowe posty

Autor Wątek: Instalacja Ubuntu obok XP.  (Przeczytany 3225 razy)

Kasperskyy

  • Gość
Instalacja Ubuntu obok XP.
« dnia: 2009-02-12, 22:30:50 »
Witam, mam problem gdy próbuje włączyć płyte z linuxem tzn. Wsadzam do CD-Romu wyskakuje okno biorę uruchom ponownie, wyskakuje Boot from Cd na czarnym tle jeszcze w XP. I zamiast włączać Linuxa odpala mi z powrotem XP, a największy pic polega na tym że wcześniej (3/4 h temu) odpalałem go kilka razy a teraz nic. Jedyne co robiłem przez ten czas to wyciągałem na chwile kartę graficzną, ale oczywiście nic nie naruszyłem(sprawdzałem) wszystko jest na swoim miejscu - chodzi o kable do innych podzespołów etc. Proszę o pomoc, z góry dzięki.

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Instalacja Ubuntu obok XP.
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-02-13, 00:37:51 »
1. Sprawdź płytkę - być może bios nie może znaleźć bootsectoru, np. z racji jego uszkodzenia.

2. Skoro grzebałeś "pod maską" może przypadkowo coś zmieniłeś w biosie - sprawdź ustawienia zwłaszcza dział boot sequence.

3.
Cytuj
Boot from Cd na czarnym tle jeszcze w XP
Jeżeli wystartowało XP to nie mogło wystartować z CD
Jeżeli wystartowałoby z CD to nie wystartował by XP (chyba, że to płyta instalacyjna XP).
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

Offline mateo86

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 647
    • Zobacz profil
Instalacja Ubuntu obok XP.
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-02-13, 11:45:05 »
Myślę, że "Boot from CD" komunikat BIOS'u - a skoro nie może odnaleźć boot sectora na płycie, odpala boot sector z następnego urządzenia, w tym wypadku z dysku twardego.

Sprawdź płytę.

Cytat: roca
Jeżeli wystartowało XP to nie mogło wystartować z CD
Jeżeli wystartowałoby z CD to nie wystartował by XP (chyba, że to płyta instalacyjna XP).
Racja.

Kasperskyy

  • Gość
Instalacja Ubuntu obok XP.
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-02-13, 13:03:06 »
Sprawdzałem wszystko dobrze, w boot sequence
1st- Cd
2nd- Dysk
Jakieś inne propozycje...?

//edit: rozwiązane, ten komputer jest na "pół żywy", wiedziałem że się uda bo wcześniej działało wsadziłem płytke i jak się nie włączał to uruchamiałem ponownie za którymś razem wystartowało...

MadAdam

  • Gość
Instalacja Ubuntu obok XP.
« Odpowiedź #4 dnia: 2009-02-17, 22:42:36 »
po prostu ustaw zeby bootował się z tego cd-romu czy tam dvd, wyłacz bootowanie z dysku, jak dalej nic nie bedzie załapywał to coś nie tak z płytką, moze zle wypalona?