Nowe posty

Autor Wątek: Język w LiveCD Ubuntu 8.10  (Przeczytany 2832 razy)

Kasperskyy

  • Gość
Język w LiveCD Ubuntu 8.10
« dnia: 2009-02-11, 22:07:22 »
Linuxa mam od godziny poczytałem o nim dużo, ale mam pytanie - Czy możliwe jest to że w trybie LiveCD jest nie kompletnie spolszczony, czy w ogóle jest tak spolszczony? Zainstalowałbym, ale póki co nie moge, instalować go będe dopiero gdzieś za tydzień, pytam się teraz bo jeżeli po prostu mam jakąś złą kopie czy co to przez ten tydzień załatwiłbym sobie porządnego. Jeżeli było przepraszam, jeżeli zły dział prosze o przeniesienie. Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Język w LiveCD Ubuntu 8.10
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-02-11, 22:52:00 »
Z tego co sie orientuje Ubuntu nawet po instalacji jest w ok. 80% spolczony ale to nic nie szkodzi, poniewaz doinstalowanie pelnego spolszczenia to chwila moment. W tym celu wchodzisz, jesli sie nie myle w menu System>Administracja(Administration)>Jezyki(Languages) wybierasz z listy Polski(Polish) klikaj akceptuj(Apply) czekasz chwile i gotowe. Restart systemu i masz 100% systemu po polsku.

Pozdrawiam!

Kasperskyy

  • Gość
Język w LiveCD Ubuntu 8.10
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-02-11, 23:08:01 »
Eh, dzięki. Mam te ubuntu ale dalej się zastanawiam czy nie wziąść czego innego. Napisze w "Jaką dystrybucje wybrać? może mi ktoś pomoże.

Bees

  • Gość
Język w LiveCD Ubuntu 8.10
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-02-11, 23:38:15 »
Przeszukaj forum na kryterium "jaki linux".
Strona http://jakilinux.org/jaki-linux/quiz/
Sam sobie odpowiedz.

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Język w LiveCD Ubuntu 8.10
« Odpowiedź #4 dnia: 2009-02-12, 00:52:02 »
Cytat: roobal
wybierasz z listy Polski(Polish) klikaj akceptuj(Apply) czekasz chwile i gotowe. Restart systemu i masz 100% systemu po polsku.
Sorry roobal, ale ja jeszcze nie widziałem systemu w 100% spolszczonego. (I nie dotyczy to tylko linuksa) Zawsze znajdzie się choćby jakiś plik pomocy tylko po angielsku. Nagminną praktyką jest niestety to, że nawet jeśli interfejs programu jest po polsku to już pomoc do niego bardzo często nie.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Język w LiveCD Ubuntu 8.10
« Odpowiedź #5 dnia: 2009-02-12, 03:48:56 »
Cytat: roca
Cytat: roobal
wybierasz z listy Polski(Polish) klikaj akceptuj(Apply) czekasz chwile i gotowe. Restart systemu i masz 100% systemu po polsku.
Sorry roobal, ale ja jeszcze nie widziałem systemu w 100% spolszczonego. (I nie dotyczy to tylko linuksa) Zawsze znajdzie się choćby jakiś plik pomocy tylko po angielsku. Nagminną praktyką jest niestety to, że nawet jeśli interfejs programu jest po polsku to już pomoc do niego bardzo często nie.
Znaczy chodziło mi głównie o interfejs graficzny systemu i programów, to co jest na wierzchu, gdyż rzadko kiedy początkujący zaglądają do plików pomocy :)

Pozdrawiam!

Kasperskyy

  • Gość
Język w LiveCD Ubuntu 8.10
« Odpowiedź #6 dnia: 2009-02-12, 12:57:42 »
Cytat: Bees
Przeszukaj forum na kryterium "jaki linux".
Strona http://jakilinux.org/jaki-linux/quiz/
Sam sobie odpowiedz.
Dzięki, używałem tego kilka razy:) ale nic nie zastąpi szczerej odpowiedzi zaawansowanego w te klocki użytkownika. I kończę temat bo to co chciałem już usłyszałem, a wybór systemu to inny wątek "Jaką dystrybucje wybrać"...