Nowe posty

Autor Wątek: getpwuid_r i brakujące elementy okna  (Przeczytany 3023 razy)

arctgx

  • Gość
getpwuid_r i brakujące elementy okna
« dnia: 2009-02-12, 18:10:36 »
Nie wiem, za sprawą czego to się stało, ale gdy odpalam sobie taki programik JACK Timemachine, dostaję go pozbawionego elementów okna.

Wyjście błędów daje

  ~ $ timemachine 
(timemachine:22460): GLib-WARNING **: getpwuid_r(): failed due to unknown user id (1000)
po czym, być może w rezultacie, następuje cała masa w stylu
Failed to load pixbuf file: /usr/share/timemachine/pixmaps/on.png: Nie można wczytać modułu odczytującego obrazy: /usr/lib/gtk-2.0/2.10.0/loaders/libpixbufloader-png.so: /usr/lib/gtk-2.0/2.10.0/loaders/libpixbufloader-png.so: failed to map segment from shared object: Bad address
Failed to load pixbuf file: /usr/share/timemachine/pixmaps/off.png: Nie można wczytać modułu odczytującego obrazy: /usr/lib/gtk-2.0/2.10.0/loaders/libpixbufloader-png.so: /usr/lib/gtk-2.0/2.10.0/loaders/libpixbufloader-png.so: failed to map segment from shared object: Bad address
Failed to load pixbuf file: /usr/share/timemachine/pixmaps/busy.png: Nie można wczytać modułu odczytującego obrazy: /usr/lib/gtk-2.0/2.10.0/loaders/libpixbufloader-png.so: /usr/lib/gtk-2.0/2.10.0/loaders/libpixbufloader-png.so: failed to map segment from shared object: Bad address
Failed to load pixbuf file: /usr/share/timemachine/pixmaps/on-icon.png: Nie można wczytać modułu odczytującego obrazy: /usr/lib/gtk-2.0/2.10.0/loaders/libpixbufloader-png.so: /usr/lib/gtk-2.0/2.10.0/loaders/libpixbufloader-png.so: failed to map segment from shared object: Bad address
Failed to load pixbuf file: /usr/share/timemachine/pixmaps/off-icon.png: Nie można wczytać modułu odczytującego obrazy: /usr/lib/gtk-2.0/2.10.0/loaders/libpixbufloader-png.so: /usr/lib/gtk-2.0/2.10.0/loaders/libpixbufloader-png.so: failed to map segment from shared object: Bad address

(timemachine:22460): Gtk-WARNING **: Theme directory scalable/animations/small/16x16 of theme oxygen has no size field


(timemachine:22460): Gtk-WARNING **: Theme directory scalable/animations/small/22x22 of theme oxygen has no size field


(timemachine:22460): Pango-WARNING **: /usr/lib/pango/1.6.0/modules/pango-basic-fc.so: failed to map segment from shared object: Bad address

(timemachine:22460): Pango-WARNING **: Failed to load Pango module '/usr/lib/pango/1.6.0/modules/pango-basic-fc.so' for id 'BasicScriptEngineFc'

(timemachine:22460): Pango-WARNING **: /usr/lib/pango/1.6.0/modules/pango-basic-fc.so: failed to map segment from shared object: Bad address

(timemachine:22460): Pango-WARNING **: failed to find shape engine, expect ugly output. engine-type='PangoRenderFc', script='common'

(timemachine:22460): Pango-WARNING **: /usr/lib/pango/1.6.0/modules/pango-basic-fc.so: failed to map segment from shared object: Bad address
Ta sama aplikacja z innego konta otwiera się bez problemu.

Wyszukałem tylko w man getpwuid_r, że funkcja ta (pochodząca bodajże z libc6) służy do parsowania wpisów w /etc/passwd. Poza tym, żadnych ciekawych rozwiązań podobnego problemu. Nie zmieniałem danych swojego użytkownika i nie mam, jak na razie pojęcia, w czym problem może siedzieć. Może ktoś z Was ma pomysł, nim sam się dokopię?

micu

  • Gość
getpwuid_r i brakujące elementy okna
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-02-13, 10:21:33 »
Hej,

O tym programie nic nie wiem, ale co do błędu funkcji systemowej wołanej z Glib-a to sprawdź co zwraca polecenie:
getent passwd 1000 ; echo $?
Pozdrawiam
Micu

arctgx

  • Gość
getpwuid_r i brakujące elementy okna
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-02-13, 11:16:01 »
 ~ $ getent passwd 1000 ; echo $?
arctgx:x:1000:1000:arctgx,,,:/home/arctgx:/bin/bash
0
  ~ $ grep arctgx /etc/passwd
arctgx:x:1000:1000:arctgx,,,:/home/arctgx:/bin/bash
czyli jakby OK, mimo że timemechine wywala błąd.

P.S. Programik służy do szybkiego zapisu wyjść z serwera dźwięku JACK, ale to nie ma znaczenia, bo zrujnowane okna nie zabierają żadnej z funkcji - można spokojnie nagrywać.

http://plugin.org.uk/timemachine/

arctgx

  • Gość
getpwuid_r i brakujące elementy okna
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-03-19, 13:57:59 »
Niestety, nie doszedłem do rozwiązania problemu - zniknął on sam po którejś z aktualizacji paczek.