Nowe posty

Autor Wątek: Klaster OpenMosix  (Przeczytany 2482 razy)

kujawiaczek

  • Gość
Klaster OpenMosix
« dnia: 2009-02-10, 19:05:40 »
witam zaczynam wlasnie przygode z linuxem celem stworzenia na nim klastra. Chodzi mi o polaczenie dwoch komputerow. Nie wiem jaki Linux bylby do tego najodpowiedniejszy oraz po stworzeniu takowego klastra chcvialbym na nim uruchomic jakas baze danych (najlepiej napisana w Visual Foxpro), ale nie wiem czy jest to mozliwe. ogolnie mam za zadanie pokazac wplyw klastra na szybkosc pracy srodowiska bazadanowego.
bede wdzieczny za wszelkie wskazowki i uwagi
pozdrawiam rt

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3070
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
Klaster OpenMosix
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-02-10, 20:35:44 »
0. Ehhh... Zaliczenia...
1. Co ma wspólnego Linuks z VFP?
2. Większość serwerów baz danych ma możliwość klastrowania serwerów BD jako takich (bez konieczności klastrowania samego systemu operacyjnego). Czyli masz kilka komputerów z Postgresem czy MySqlem zachowujących się jak jedna baza.
3. Narzędzia typu Access czy FoxPro wyrabiają niekorzystny nawyk zbyt ścisłego łączenia interfejsu użytkownika z plikami fizycznie przechowującymi dane (aż do umieszczenia wszystkiego w jednym pliku jak w MSAccess). Stąd rodzą się odruch klastrowania całej aplikacji zamias samych baz.
4. Postaraj się rozdzielić wizualizację (interfejs) od silnika dostarczającego dane (serwer BD). Dzięki temu jeden interfejs może wykorzystać siłę kilku serwerów pracujących wspólnie. W zaliczeniu skup się na tym zagadnieniu.
5. Klastrowanie (w każdym razie to najprostsze) generalnie nie przyspiesza wykonania pojedynczego zapytania - daje jednak możliwość realizacji większej ilości zapytań naraz. Czyli zaobserwujesz przyrost wydajności dopiero pod dużym obciążeniem serwerów baz danych.
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

alsz82

  • Gość
Klaster OpenMosix
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-02-11, 19:37:03 »
Hej witam ,odnosnie tematu to polecam na livecd klaster openmosix + chaos http://en.wikipedia.org/wiki/CHAOS_(Linux_distribution). Udało mi sie stworzyc klaster, jeden komputer miał uruchomiony openmosix, drugi komp chaos.
Z dwóch komputerów jak to mozna powiedziec procesory sie skumulowały i miał y wieksza moc obliczeniowa, najprostrzym zadaniem aby sprawadzic czy dany klaster działa nalezy wykonac pętle(google openmosix+ chaos) , bedziesz widział na wykresach w openmosixie obciazenie procesora (szybkosc dwóch procesorów sie skumulowała) o danym temacie jest mnostwo miejsca w google :)Jezeli chcesz kompilowac jadro to wiem ze działa to na 2.4 a na 2.6 trzeba łatke dodatkowo wkompilowac.
Zycze powodzenia :P