Nowe posty

Autor Wątek: Kopiowanie z partycji NTFS na partycje Linux  (Przeczytany 5464 razy)

tolekxp

  • Gość
Kopiowanie z partycji NTFS na partycje Linux
« dnia: 2009-01-24, 19:59:20 »
Witam
Zaczne od tego ,że estem całkowicie zielony z linuxa. Mam zainstalowany na kompie system Xp Prof oraz posiadam sieciowy odtwarzach MKV itp Egreat M31B. Do tego odtwarzacza mam włożony dysk w którym ten odtwarzacz zrobił sobie partycje linuxową (aby wszystko działało jak należy z jego softem) o ile dobrze pamiętam to ext2. I teraz jak podłączam to urzadzenie do komputera przez USB i chce przegrać (lub nawet wejść na te partycje) z dysku NTFS na kompie na tamto urządzenie (partycje mam widoczne bo wgrałem zgodnie z zaleceniami producenta program IFS Drives) to mam komunikat ,że dysk jest nie sformatowany i czy go sformatować. Proszę o pomoc i podpowiedź jak łatwo przegrać z Xp na partycje linuxową . Z góry dziękuje.

matulik

  • Gość
Kopiowanie z partycji NTFS na partycje Linux
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-01-24, 20:12:26 »
Pamiętam, że do total commandera była wtyczka obsługująca partycje linuksowe. Ext2 na 100% ta wtyczka obsługiwała, co z nowszymi to nie wiem. Na totalcmd.pl możesz znaleść program i wtyczki.

tolekxp

  • Gość
Kopiowanie z partycji NTFS na partycje Linux
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-01-24, 21:42:15 »
próbowałem - wtyczka ta pozwala tylko robić podgląd ,ale nie zapis :( Jak daje komende F5 kopiuj to brak reakcji.

Frank

  • Gość
Kopiowanie z partycji NTFS na partycje Linux
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-01-24, 21:45:06 »
Zainstaluj Linuksa

tolekxp

  • Gość
Kopiowanie z partycji NTFS na partycje Linux
« Odpowiedź #4 dnia: 2009-01-24, 22:05:18 »
Cytat: Frank
Zainstaluj Linuksa
narazie mam problem z tym - jak go rozwiąże to pomyśle ;)

Zainstalowałem ten program - Ext2IFS_1_11a. Autor pisze ,że śmiga wszystko,ale niestety u mnie dyski są widoczne ale tylko jako partycje bez możliwości wejścia na nie (zapytanie czy formatować partycje). Coś trzeba konfigurować ?

matulik

  • Gość
Kopiowanie z partycji NTFS na partycje Linux
« Odpowiedź #5 dnia: 2009-01-24, 22:34:36 »
Na stronie totalcmd.pl są dwie wtyczki, próbowałeś obydwie?

http://totalcmd.pl/download/wfx/dsk/ext2rw

Z tego co pamiętam, to partycje wyświetlały się po kliknięciu w "otoczenie sieciowe" w total commanderze.

tolekxp

  • Gość
Kopiowanie z partycji NTFS na partycje Linux
« Odpowiedź #6 dnia: 2009-01-24, 22:58:47 »
dziękuje - nie instalowałem wcześniej tej - już byłem ucieszony ,ale pojawił się problem - nie widzi mi katalogow tylko tak jakby pliki zamiast całych katalogów i nie mogę wejść na nie :(

Offline mateo86

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 647
    • Zobacz profil
Kopiowanie z partycji NTFS na partycje Linux
« Odpowiedź #7 dnia: 2009-01-24, 23:31:33 »
Ja już bym się zastanowił czy to na pewno ext2...
A nie jest prościej ściągnąć jakąś dystrybucję liveCD, odpalić z niej kompa, podłączyć ten dysk czy co to jest do kompa i zrobić co masz zrobić?

tolekxp

  • Gość
Kopiowanie z partycji NTFS na partycje Linux
« Odpowiedź #8 dnia: 2009-01-24, 23:37:42 »
a czy jak sciągne tą dystrybucję i uruchomie na niej kompa to czy ona będzie ładnie widziała wszystko - NTFS też ? bez problemu skopiuje wszystko ? Proszę o podanie jakiejś najłatwiejszej dystrybucji aby bez problemu to zadziałało.

Offline mateo86

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 647
    • Zobacz profil
Kopiowanie z partycji NTFS na partycje Linux
« Odpowiedź #9 dnia: 2009-01-25, 20:20:20 »
Nie wiem, nie odpalałem już od dość dawna livecd, ale jak to robiłęm ostatni raz to wszystko działało, więc bardzo prawdopodobne że i teraz zadziała. Wybierz jakąś prostą dystrybucję (*buntu, Mandriva, opensuse, czy co tam uważasz) i sprawdź.