Nowe posty

xx Problem ze sterownikami. (5)
2024-04-13, 21:25:16
xx Instalacja xfce4 (2)
2024-04-13, 16:20:17
xx Serie kompilacji bez instalacji dla “emerge” w Gentoo (2)
2024-04-08, 18:40:04
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (17)
2024-04-05, 10:03:46
xx Problem z Linux Lite po instalacji (3)
2024-04-03, 14:23:40
xx Jak właczyć num locka przy starcie systemu debian 12? (12)
2024-04-02, 17:43:54
xx Brak dźwieku w systemie. (5)
2024-04-02, 16:13:41
xx Dystrybucja pod HP Omen (7)
2024-03-29, 11:33:05
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
2024-03-27, 21:08:23
xx Ile pingwinów? (1)
2024-03-27, 08:59:24

Autor Wątek: Okienko z listą procesów - jak wyłączyć  (Przeczytany 12972 razy)

  • Gość
Okienko z listą procesów - jak wyłączyć
« dnia: 2009-01-22, 12:47:09 »
Jako, że żadna prośba moderatora do mnie nie dotarła i niestety wątek zamknięto, muszę stworzyć nowy. W dalszym ciągu nie znalazłam odpowiedzi na problemy z konfiguracją. Tym bardziej dziwi mnie zarzut Beesa (chyba musisz mnie bardzo nie lubieć), że nie szukam w Google. A może najpierw by się tak przekonać,a potem oskarżać? Zresztą wielokrotnie pisałam i będę to powtarzać, że cały czas siedzę w Google. Na dzień dzisiejszy nie mam zielonego pojęcia jak skonfigurować Minta. Chodzi mi o to okienko z uruchomionymi procesami systemowymi, a także instalację podstawowego oprogramowania. CHodzę tam po omacku i nie wiem, gdzie co się znajduje. Szukam, czytam, ale bez efektu.

arctgx: zmiana tytułu

rompiotr

  • Gość
Okienko z listą procesów - jak wyłączyć
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-01-22, 13:05:29 »
OK, opisz swój problem ( SKONKRETYZUJ GO ), co ze swojej strony próbowałaś zrobić, a będzie łatwiej nam Ci pomóc

  • Gość
Okienko z listą procesów - jak wyłączyć
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-01-22, 13:11:55 »
Na razie to po ciężkich trudach udało mi się zainstalować Minta. Zobaczyłam po kolei te wszystkie zakładki panele, okienka itd, ponieważ szukam opcji by tą tabelkę wyłączyć. Poruszam się tam po omacku, bo jednak jest to dla mnie zupełnie nowe środowisko. Nieustannie czytam google, fora, różne strony ale wiadomo że nie znajdzie się nigdzie gotowca. Dlatego też kieruje pytania tutaj, bo być może ktoś ma też Minta i wie, co gdzie jest. Ja osobiście nie znalazłam żadnego przystępnego tutoriala ze wstępnymi informacjami. Być może taki nie istnieje. Szukam też, gdzie tam może być takie coś, jak windowsowy panel sterowania, ponieważ chciałabym sobie jak na razie zainstalować komunikator - na dzień dzisiejszy tyle mi wystarczy. Zastanawiam się też nad tym, czy jest taka możliwość, aby komputer uruchamiał się z windowsem, a z niego można by się potem przełączać do linuksa? Jakby nie było w Google nie zawsze się znajdzie odpowiedz, mint nie jest jeszcze tak bardzo popularną dystrybucją, a jednak porady ubuntu są zupełnie inne.

Bees

  • Gość
Okienko z listą procesów - jak wyłączyć
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-01-22, 13:13:12 »
Przejrzyj sobie to forum! Zobacz jakiego typu były wcześniej odpowiedzi. Wątek, który rozpoczęłaś ciągnął by się w nieskończoność.
Zacznij używać tego systemu. Masz menu, w którym znajdziesz wszystko, nie pamiętam jak się poszczególne elementy nazywają. Znajdziesz tam program Synaptic zorientujesz się do czego służy. Poszukasz tam Kadu zaznaczysz i zainstalujesz.
I tak sama będziesz musiała poznać gdzie co jest. Klikać potrafisz. Odwiedź wszystko co jest dostępne z menu.

Poszukaj artykuły o apt, synaptic. Poza tym on jest skonfigurowany.

  • Gość
Okienko z listą procesów - jak wyłączyć
« Odpowiedź #4 dnia: 2009-01-22, 13:23:06 »
Ok postaram się jeszcze raz to wszystko odnaleźć. Może kiedyś się w końcu uda. Musi

rompiotr

  • Gość
Okienko z listą procesów - jak wyłączyć
« Odpowiedź #5 dnia: 2009-01-22, 13:26:26 »
System ( obojętnie jaki uruchamia się za pomocą programiku bootloader. Jak masz np. 2 Windowsy, to dzięki bootloaderowi masz wybór, na ktrórym Windowsie chcesz pracować. Jak masz Windows i Linux, to głównym bootloaderem jest linuksowy grub (ew. Lilo). I w grubie wybierasz sobie system. Nie jest możliwe przełączenie bezpośrednio z jednego uruchomionego systemu na drugi. Ale możesz przegłądać, a nawet modyfukować pliki na Windowsie spod Linuksa. ( jeśli masz pakiet NTFS3g ).
Windows z kolei nie widzi nawet partycji linuksowych ( chyba, że doinstalujesz odpowiedni komercyjny program ).

Odpowiedziałem Ci na jedno pytanie. I spróbuj robić tak: opisujesz jeden problem ( tylko jeden! ) w jednym watku. Następne pytanie zadajesz w drugim. To wprowadza porządek i ...najważniejsze.
Pomaga kolejnym urzytkownikom Linuksa skorzystać z Twoich porad.
Tak działają fora. Świetna sprawa. To działa  Mówię Ci. Ale trzeba z nich korzystać tak jak opisałem, bo inaczej nikomu nie będzie się chciało przeglądać 100 czy 200 postów

  • Gość
Okienko z listą procesów - jak wyłączyć
« Odpowiedź #6 dnia: 2009-01-22, 14:13:59 »
Ale jeżeli mam kilka pytań to forum się zaśmieci, potem napiszecie mi że spamuje albo coś innego. Ok to zostane na razie przy kadu i ładowaniu systemu. Jeśli chodzi o Kadu, zainstalowałam je, ale nie wiem gdzie się znajduje, bo w Menu Internet mam tam tylko firefoxa. Tabelki nie udało się wyłączyć, mimo iż zastosowałam w terminalu komende #apt get remove --purge conky# Po prostu nic się nawet w samym terminalu nie zrobiło. Gruba też szukałam juz  po całym systemie i nie wiem, gdzie on jest by móc sobie jakoś te systemy poustawiać.

rompiotr

  • Gość
Okienko z listą procesów - jak wyłączyć
« Odpowiedź #7 dnia: 2009-01-22, 14:38:31 »
Nie o to chodzi, że zasmieci. Każde Twoje pytanie jest cenne, bo z odpowiedzi każdy zainteresowany skorzysta ( ja tak korzystam od 4 lat ). Tylko jak każde pytanie jest w osobnym wątku, to łatwiej sledzić rozwiazanie problemu.
Ad1 Plik konfiguracyjny jest w katalogu /boot ( logicznie nie?) Siedzę akurat na innym loaderze, ale w Mincie powinno być /boot/grub/menulst ( bardzo ostroznie modyfikuj te ustawienia, bo możesz stracić wogóle możliwość uruchomienia komputera, a reanimacja gruba może okazać się za trudna dla Ciebie
Ad 2. Jaka znowu tabelka?
Ad 3. Kadu świetny komunikator. Powinien się znależć menu. Wpisz w konsoli  whereis kadu. Jeżeli korzystasz z KDE to wciskając lewy ALT i F2 uruchomi Ci się taki fajny odpalacz programów, wktórym możesz wpisać z palca kadu. Możesz także zrobic to w konsoli .

A tak wogóle to bardzo Cię podziwiam. i trzymam kciuki.
BTW Moja żona korzysta wyłącznie z systemu Linux i nie chce patrzeć na Windows. Dla niej to Windows jest jakiś skomplikowany i dziwny. Ale to Linux był jej pierwszym systemem.

  • Gość
Okienko z listą procesów - jak wyłączyć
« Odpowiedź #8 dnia: 2009-01-22, 17:39:59 »
No dobrze, to zastosuję się do Twoich rad. A co do ad.1 dla mnie logiczne to nie jest, bo po prostu nie znam się na tych plikach. W takim razie może jednak lepiej nie będę grzebać w grubie, bo jeszcze coś zepsuję. Chodzi mi o taką przeźroczystą tabelkę, gdzie na pulpicie wyświetla ona uruchomione procesy, zużycie ram itd. Kadu nie ma w tym menu, ale zaraz się przełączę i zobaczę, czy w tej konsoli coś się stanie po wpisie whereis kadu

arctgx

  • Gość
Okienko z listą procesów - jak wyłączyć
« Odpowiedź #9 dnia: 2009-01-22, 18:18:12 »
@karolina: tak rozwlekłą, wielowątkową i pełną dygresji formą przedstawiania problemów, utrudniasz życie sama sobie i innym użytkownikom, którzy chcieliby albo skorzystać z porad, albo po prostu Tobie pomóc. Poprzedni Twój wątek-tasiemiec służył przede wszystkim Tobie i kilku osobom.

Postaram się, jako (nie jedyna) forumowa sprzątaczka, w miarę możliwości dopilnować tego praktycznego porządku (jeden wątek - jeden problem) i mam nadzieję, że sama go z czasem docenisz.

Jeśli chodzi o spamowanie (tzw. trollowanie) na forum, to na ogół dotyczyło odwrotnej sytuacji niż Twoja: umieszczania tego samego problemu w różnych wątkach. Tak działający użytkownicy zasłużyli sobie na czasowe zbanowanie.

Zamiast rozpisywania się, przeczytaj poradnik o zadawaniu pytań: http://rtfm.killfile.pl. To obowiązkowa lektura pomagająca zrozumieć drugą stronę.

arctgx

  • Gość
Okienko z listą procesów - jak wyłączyć
« Odpowiedź #10 dnia: 2009-01-22, 18:45:55 »
Ograniczyłem dyskusję w tym wątku do tematu okienka z listą procesów. Mam prośbę, aby wątki z Kadu, GRUB-em i inne odbiegające od tematu traktować osobno i nie umieszczać ich tutaj (@karolina: możesz zadać sobie trud sformułowania od początku i jasno, co jest problemem).

Jako użytkownik możesz zerknąć na wynik polecenia ps x i wkleić tu go w tag CODE (to ku przejrzystości, tu lektura jak to zrobić). Może w tej liście procesów ktoś z nas wypatrzy nazwę procesu okienka z listą procesów :)

Niechciane okienko, skoro pokazuje listę procesów, prawdopodobnie i samo pokazuje i nazwę własnego :)

  • Gość
Okienko z listą procesów - jak wyłączyć
« Odpowiedź #11 dnia: 2009-01-22, 19:14:02 »
Tabelka z procesami zniknęła, nawet nie wiem kiedy. Kadu mam już zainstalowane. Natomiast pozostało jeszcze to ładowanie systemu. Ale tym się zajme może jutro.P.S. Mój system zaczyna już wyglądać bardziej po ludzku. Mam już tapetkę.Zaczyna mi się podobać.

  • Gość
Okienko z listą procesów - jak wyłączyć
« Odpowiedź #12 dnia: 2009-01-23, 17:51:46 »
Niestety, tabelka jednak nie zniknęła. Po restarcie znów się pojawiła.

Bees

  • Gość
Okienko z listą procesów - jak wyłączyć
« Odpowiedź #13 dnia: 2009-01-25, 14:04:30 »
Czy ta tabelka to przypadkiem nie conky?

http://conky.sourceforge.net/screenshots.html

Jeśli tak, najprościej się pozbyć :

sudo apt-get remove conky

arctgx

  • Gość
Okienko z listą procesów - jak wyłączyć
« Odpowiedź #14 dnia: 2009-01-25, 16:40:21 »
Przy okazji, dzięki za linka. Zdaje się ten programik, na pierwszy rzut oka, być ciekawym, konfigurowalnym narzędziem do wizualnego podglądania nietypowych danych (np. /proc/$pid/io), a zarazem lekkim.

Gnuplot czy xmgrace to raczej narzędzia na specjalne okazje, a taki drobiazg może sobie chodzić w tle od czasu do czasu.

Jedni chcą się pozbyć, a ja być może zastąpię nim w wolnej chwili dwa aplety z panelu XFCE4.