Nowe posty

Autor Wątek: Problem z dzwiękiem  (Przeczytany 4869 razy)

  • Gość
Problem z dzwiękiem
« dnia: 2008-12-28, 12:11:29 »
Witam. Właśnie wywaliłem Windowsa i zainstalowałem Linuxa. Jestem bardzo z niego zadowolony, ale niestety nie mam dźwięku. Zdaje mi się, że to przez brak sterowników (przynajmiej w windowsie tak było). Tak więc sciągąłem Realtek ac 97 audio i nie wiem jak to zainstalowac. Czy może mi ktoś pomoc?

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3066
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
Problem z dzwiękiem
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-12-28, 13:51:42 »
Umieramy z niecierpliwości, kiedy wreszcie zdradzisz jaki model płyty głównej (bądź laptopa) posiadasz, bo bez tej informacji nikt ci tu nie będzie w stanie - mimo najszczerszych chęci - pomóc.
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

ArtE

  • Gość
Problem z dzwiękiem
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-12-28, 14:21:23 »
Witam!
nie wiem jakiej dystrybucji używasz ale na Mandrivie miałem zintegrowany Realtek ac 97 i sam mi się instalował po dołożeniu dodatkowego śledzia miałem 5,1

buniobomb

  • Gość
Problem z dzwiękiem
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-12-28, 14:35:55 »
hmm... moim zdaniem cos z ustawieniami domyslnymi ALSA'y siadlo. Posprawdzaj czy masz wszystko powlanczane a zwlaszcza glowny suwak i PCM.
Ja na karcie od realteka jak i obecnej od Tracer'a nie mam problemow z dzwiekiem a instalowana mam tylko ALSA'e

  • Gość
Problem z dzwiękiem
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-12-28, 15:22:12 »
Widocznie coś zle ustawiłem,bo gdy wybrałem powrót do ustawień domyślych to wszystko zadziałało. Dzięki za zaiteresowaie.