Nowe posty

Autor Wątek: OpenSuse 10.3 + DWL G122 Rev C  (Przeczytany 1798 razy)

bakus1989

  • Gość
OpenSuse 10.3 + DWL G122 Rev C
« dnia: 2009-01-16, 20:26:45 »
Witam.


Mam bardzo duży problem z polaczeniem do internetu. Wiec opowiem wszystko co robilem...

Zainstalowalem Suska wszystko ok . Podczepiam karte a tu ups ... nie dziala. Mysle ,ze potrzebne sterowniki . Sciagnolem z neta prawidlowe .Przeczytalem instrukcje i zaczynam. Wchodze w Folder Modules i uruchamiam Terminal . Wchodze na roota komendą : su i wpisuje haslo. Ok jestem zalogowany. Czas instalowac. Wpisuje : make a tu klops nie dziala. Juz nie pamietam co dokladnie wyskakiwalo ale jakis blad 2 czy cos w tym stylu. Wtajemniczeni wiedza OCB. No ok mysle zle sie zainstalowal. Instaluje od nowa , a tutaj to samo  . Mysle ,ze uszkodzony nosnik lub cos w tym stylu. Szukalem na forach rozwiazania 3 dni az wkoncu znalazlem na pewnym forum odpowiedz : Zainstaluj zrodlo jądra . No ok zebym jeszcze wiedzial jak i co ... ale na szczescie w nastepnym poscie napisal komende .Juz nie pamietam jaka ona byla ale zadzialala. Zainstalowalem nowe zrodlo jadra. Wpisuje make  a tu dziala  mowie sobie juz chyba wszystko bedzie fajnie. Wiec jade wedlug instrukcji :make , make install ,modprobe rt73 czy cos takiego. Ok wszystko zrobilo nie wyskoczyl zaden blad. No wiec chyba to juz koniec. W instrukcji doczytalem aby wrzucuc plik rt73.bin do lib/firmwaress czy cos takiego . Ok wrzucilem. Nastepnie dodac linijke w pliku : blacklisted czy cos takiego . Dobra dodane. Uruchamiam ponownie. No ale co z tego jak nadal nic nie dziala. Doczytalem sie ,ze musze wejsc NetworkManager przez Yast . No ok wchodze ale jak tam nie wykrywa tej karty to jak mam ja skonfigurowac  .. W terminalu wpisuje : iwconfig ifconfig. Niby dziala bo pokazuje parametry karty na wlan0 . W NetworkManager ustawiam ,ze ma sie laczyc z netem wlasnie przez ta usluge. A tu pokazalo mi sie tak jak w windowsie dwa monitorki. No to chyba bedzie dzialac sobie mysle . Klikam a tam mam 3 sieci do ktorych mam sie podlaczyc ... Wybieram swoja do ktorej sie lacze na winxp i klikam . Pokazuje ,ze probuje laczyc ... Czekam Czekam z 30s i nagle stop . I nie laczy  nie wiem co mam zrobic . Bawie sie tym juz 5 dni  . Mysle ,ze to jednak wina tego ,ze w NM nie wykrywa mi karty WIFI ale to tylko moje sugestie. Mam nadzieje ,ze znajdzie sie ktos kto mi pomoże bo mi juz rece opadaja...

Pozdrawiam Kamil.