Nowe posty

Autor Wątek: Problem wifi pod slax  (Przeczytany 5672 razy)

kryspek

  • Gość
Problem wifi pod slax
« dnia: 2009-01-09, 16:13:10 »
Witam,
Mam taki problem niemoge sie polaczyc z zaszyfrowana siecia, bez zabezpieczen wszystko laczy sie normalnie.Zainstalowalem wpa_supplicant i wlassistant i nic,wydaje mi sie ze sterowniki do karty sa ok intel 2200gb chociaz ich nie instalowalem same juz byly,probowalem tez wpisywac recznie w terminalu iwconfig itp nic.kiedy odpalam wpa_gui w okienkach nic w nim nie moge zrobic pisze tylko: status: could not get status from wpa_supplicant, dodam jeszcze ze modyfikowalem plik wpa_supplicant.conf tez nic.mam slax na usb ver. 6.0.9
Za pomoc z gory dziekuje

matulik

  • Gość
Problem wifi pod slax
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-01-09, 21:35:07 »
Podaj co ci wyświetla iwconfig oraz iwlist wlanx scan (gdzie x to numer twojego interfejsu siecowego).

Jeżeli karta chodzi dobrze, widzi sieci, jest aktywna, problem pewnie siedzi w błędnym skonfigurowanym wpa_supplicantem.

Jakie masz kodowanie w sieci?

Pamiętaj że uruchamiając wpa_supplicant musisz wpisać m.in. nazwę interfejsu oraz adres pliku konfiguracyjnego:

example:
  wpa_supplicant -Dwext -iwlan0 -c/etc/wpa_supplicant.conf

kryspek

  • Gość
Problem wifi pod slax
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-01-09, 23:37:06 »
Dziekuje za naprowadzenie.Dziala!!!!!!!
Moj problem tkwil w zlej konfiguracji pliku wpa_supplicant.conf
bo w psk=wpisywalem normalne haslo a to trzeba bylo uzyc wpa_passphrase i wynik zkopjowac do pliku config.Wiesz uzywam linuksa o 2 dni caly czas dzialalem na win ale chyba to zmienie chociaz linux jest trudny do ogarniecia jeszcze raz dziekuje!