Nowe posty

Autor Wątek: Aurox 12.0 Live  (Przeczytany 5170 razy)

Coberesi

  • Gość
Aurox 12.0 Live
« dnia: 2009-01-10, 20:31:17 »
Witam,
na początku chciałbym powiedzieć, że jestem kompletnie zielony w temacie linuksa, ale chciałem się na niego przerzucić, tak więc udałem się Empiku i kupiłem Linuks dla początkujących z płytą Aurox 12.0 Live i podobna jest tam też instalka. Jednak po uruchomieniu Live'a nie mogę nigdzie znależć opcji zainstalowania. W gazecie dołączonej jest napisane, że powinna być ikona na pulpicie ale takiej ikony nie ma;/ czy coś mogę z takim fantem zrobić? Drugi problem dotyczy moich danych na dysku, pod Linuksem nie mogę wejść na swoje partycje, czy też jest na to jakiś sposób.
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Aurox 12.0 Live
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-01-10, 20:46:09 »
Aurox to zły wybór, ponieważ system jest już nierozwijany. Proponuję ściągnąć jakąś inną dystrybucję dla początkujących polecam Ubuntu, Mandrivę, Debian, Dreamlinux. Możesz również zamówić sobie całkowicie za darmo (brak opłat za nośnik czy przesyłkę) oryginalną płytę z Ubuntu z tej strony http://shipit.ubuntu.com. Wystarczy się zarejestrować, następnie zalogować, złożyć zamówienie. Czas oczekiwania od 4 do 6 tygodni.

Pozdrawiam!

Coberesi

  • Gość
Aurox 12.0 Live
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-01-10, 22:17:49 »
Dzięki za rade, najprawdopodobniej z niej skorzystam tylko czy nie dałoby rady zrobić coś z tym co mam, bo szkoda mi 3 dych, które na to dzisiaj wydałem:D jak nie to będę zmuszony ściągnąć coś jak napisałeś:)

TheUsh

  • Gość
Aurox 12.0 Live
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-01-10, 22:28:42 »
Cytat: Coberesi
Dzięki za rade, najprawdopodobniej z niej skorzystam tylko czy nie dałoby rady zrobić coś z tym co mam, bo szkoda mi 3 dych, które na to dzisiaj wydałem:D jak nie to będę zmuszony ściągnąć coś jak napisałeś:)
To oni jeszcze ten szajs sprzedają? :| na twoim miejscu spróbował bym zwrócić go do sklepu :D

Coberesi

  • Gość
Aurox 12.0 Live
« Odpowiedź #4 dnia: 2009-01-10, 22:44:16 »
takie buty, no to co polecacie, poprosiłbym konkretnie o jakiś link, bo jak mam duży wybór to ja zawsze wybiorę najgorzej:d i co z tym, że nie mogę wejść na moje partycje? Sprawa wygląda tak, że miałem jedną partycje i ją podzieliłem już na zainstalowanym systemie jakimś programem, może dlatego nie mam dostępu?

TheUsh

  • Gość
Aurox 12.0 Live
« Odpowiedź #5 dnia: 2009-01-10, 22:46:44 »
http://www.ubuntu.com/getubuntu/download ;)
O co dokładnie chodzi z tymi partycjami? ;) Zrobiłeś pod windowsem specjalną partycję pod linuksa i jej teraz nie widzisz, tak?

energizer

  • Gość
Aurox 12.0 Live
« Odpowiedź #6 dnia: 2009-01-10, 22:47:43 »
Aurox to naprawdę nie jest dobry pomysł. Baaardzo mało osób go używa więc nawet nie będzie miał kto Ci pomóc. Polecam Mandrivę - bardzo przyjazna dla nowego użytkownika, miła i pomocna społeczność. Możesz popatrzeć na artykuły na http://naszamandriva.pl/articles.php? - masz tam dużo i instalacji i konfiguracji nowego systemu.

Coberesi

  • Gość
Aurox 12.0 Live
« Odpowiedź #7 dnia: 2009-01-10, 23:00:48 »
Cytat: TheUsh
O co dokładnie chodzi z tymi partycjami? ;) Zrobiłeś pod windowsem specjalną partycję pod linuksa i jej teraz nie widzisz, tak?
nie nie, partycje robiłem zaraz po instalacji windowsa z 3 miesiące temu, bo w serwisie mi zainstalowali system bez tworzenia partycji, to ja sobie wtedy podzieliłem na jedej system na reszcie "użytki", jak włączyłem tego Aurox'a live to tam, jak wyczytałem, jak się weźmie prawym nowe>urządzenia>twarde dyski to powinienm móc utworzyć dysk np. "użytki" ale poazuje mi tylko pendriva i płyte DVD. mam nadzieję, że jasno to zobrazowałem:D

Cytat: energizer
Aurox to naprawdę nie jest dobry pomysł. Baaardzo mało osób go używa więc nawet nie będzie miał kto Ci pomóc. Polecam Mandrivę - bardzo przyjazna dla nowego użytkownika, miła i pomocna społeczność. Możesz popatrzeć na artykuły na http://naszamandriva.pl/articles.php? - masz tam dużo i instalacji i konfiguracji nowego systemu.
poczytam dzięki:)

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Aurox 12.0 Live
« Odpowiedź #8 dnia: 2009-01-11, 02:38:19 »
Być może chodziło o partycje FAT32, bo wątpię żeby tak "stary" Linux miał w standardzie sterowniki ntfs-3g :) Ale możesz spróbować zamontować ręcznie te partycje. Znajdź terminal (konsolę) i zaloguj się na root (nie wiem jak to wygląda w Auroksie, być może jest zainstalowane sudo) być może wystarczy tylko wpisać su bądź su root, następnie wklepać:

mount -t ntfs-3g /dev/xdny /mnt
x - rodzaj dysku (ATA - hd, SATA - sd);
n - kolejność dysku (a - pierwszy hda/sda, b - drugi hdb/sdb);
y - numer partycji (hda1/sdb1).

Pozdrawiam!

Coberesi

  • Gość
Aurox 12.0 Live
« Odpowiedź #9 dnia: 2009-01-11, 02:43:40 »
możliwe, ale właśnie zainstalowałem ubunta i wszystko mi wykrywa tak jak trzeba:) Temat uważam za zamknięty:)