Nowe posty

Autor Wątek: Polecenie KILL - znaczenie sygnałów  (Przeczytany 2471 razy)

swatovsky

  • Gość
Polecenie KILL - znaczenie sygnałów
« dnia: 2009-01-07, 22:08:02 »
witam, mam skromną proźbę, a mianowicie. potrzebuję opis (do czego służą) sygnały wysyłane do procesu przez prog KILL oraz KILLALL. są one dla mnie straszną udręką ponieważ nie używa się tego od dawien dawna, a ja potrzebuję tego do pracy semestralnej. Męczę ten temat juz 3 dni... myślę że starzy wyjadacze wiedzą cokolwiek na ten temat gdzie można to znaleźć (nawet po angielsku)

np: SIGSTOP – zatrzymuje proces, bez utraty danych. SIGCONT – (ang. Continue) ponownie uruchamia zatrzymany proces.

proszę o wszelkie info w komentarzach. pozdrawiam!

ps. proszę nie traktować zbyt surowo nowego urzytkownika forum:)

arctgx

  • Gość
Polecenie KILL - znaczenie sygnałów
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-01-07, 22:14:26 »
Cytat: swatovsky
witam, mam skromną proźbę
Już dziś jedna osoba walnęła tego orta...

Cytat: swatovsky
potrzebuję opis (do czego służą) sygnały wysyłane do procesu przez prog KILL oraz KILLALL. są one dla mnie straszną udręką ponieważ nie używa się tego od dawien dawna[/url]
(...)
ps. proszę nie traktować zbyt surowo nowego urzytkownika forum:)
Kolego, chyba tylko Ty od dawien dawna tego nie używałeś...

Takie nazwy są na tyle unikalne, że nic lepszego jak klepnąć je w wyszukiwarkę.

Jedyne co pozwolę sobie powiedzieć, to że niektóre z sygnałów mają indywidualne (czasem puste) znaczenie dla danego programu.

Przepisz żywcem zawartość man signal - może prowadzący się nie spostrzeże ;)

Na serio: szukać, czytać, eksperymentować na sygnałach - wysyłać je do programów, które nie zrobią szkody (czyli w szczególności jako zwykły uzytkownik).

Orty będa wytykane z całą surowością ;)

Trzeci obudzony uczeń od 5.01.

P.S. Jedna mała prośba: sprzątaj po sobie czyli usuwaj zdublowane wątki.

chmooreck

  • Gość
Polecenie KILL - znaczenie sygnałów
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-01-07, 22:46:26 »
może się też przydać
man signal

W zasadzie oprócz SIGKILL i SIGSTOP każdy program może się zachować jak mu się podoba, ponieważ może sam implementować jego obsługę.