Nowe posty

Autor Wątek: Przywrócenie danych na partcji?  (Przeczytany 1887 razy)

Tad

  • Gość
Przywrócenie danych na partcji?
« dnia: 2009-01-02, 13:22:40 »
Po podzieleniu partycji podstawowej  - hda1 na dwie częsci na dysku na którym były  jeszcze 2 partycje podstawowe i cztery rozszerzone utraciłem dane na ostatniej partycji która zamykała dysk. Nie usuwałem jej i nie formatowałem (chyba że cos kliknąłem nie widząc o tym).
Użyłem konfiguratora dysków w Mandrivie.
Po zapisaniu i przeformatowaniu zmienionych partycji nie jest czytelna tablica partycji:
cfdisk pokazuje ; FATAL ERROR : Bad primary partition 1: "Partition ends is final partial cylinder."
Równiez QTparted : ERROR during ...
Na partycji hda1 zainstalowałem system. Pozostałe systemy tez działąją.
uruchamiam system z floppy.

Co chciałbym:
1. Przywrócić prawidłowo partycję dysku - nawet kosztem skasowania nowej Mandrivy i podzielonej partycji hda1.
2. Odzyskać pliki (WAŻNE) z ostatniej partycji. jesli to możliwe.
Ostatnia partycji montuje sie ale jest pusta i nie zawiera błedów. Jest jak pusta.

TheUsh

  • Gość
Przywrócenie danych na partcji?
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-01-02, 15:05:25 »
W _każdym_ poradniku radzą aby robić backup danych... Szczególnie tych ważnych... Chyba jedynym sposobem na tego typu błędy, jest przywrócenie tablicy partycji, ale jej kopii też pewnie nie wykonałeś.

BTW. Z moich doświadczeń radzę ci na przyszłość nie robić więcej niż jednej partycji podstawowej. Niektóre programy do partycjonowania powodują błędy przy ich większej ilości.