Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Problem z pulpitem w XFCE  (Przeczytany 10702 razy)

ra-v

  • Gość
Problem z pulpitem w XFCE
« dnia: 2009-01-05, 10:17:20 »
OS: Fedora 10 (2.6.28)
XFCE 4.4.3

Mam problem z pulpitem z XFCE.
Mianowicie mogę wybrać w konfiguracji w sekcji Ikony na pulpicie opcje brak lub
pokazuj zminimalizowane aplikacje, a nie ma dostępnej opcji pokazuj ikony aktywatorów (coś w tym stylu).

Ustawiłem ścieżkę do pulpitu na $HOME/Desktop, teraz mam $HOME/Pulpit.
Próbowałem też utworzyć jakieś foldery w tych katalogach i skróty zgodne z formatem XFCE.
Próbowałem zmieniać wartości w 'dekstop.xml' np.

chmooreck

  • Gość
Problem z pulpitem w XFCE
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-01-05, 10:51:57 »
Żeby dostać się do menu kontekstowego pulpitu (ikonek) kliknij prawym na jakiejś ikonce(np. koszu) -> Pulpit ->

Pliki konfiguracyjne są odczytywane przy starcie i nadpisywane przy zamknięciu komponentów xfce'a. Żeby wprowadzić tam jakieś zmiany należy najpierw zamknąć środowisko, wyedytować, a potem następnie uruchomić ponownie środowisko - inaczej Twoje wpisy zostaną nadpisane. Nie polecam tej metody ;-)

ra-v

  • Gość
Problem z pulpitem w XFCE
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-01-05, 11:03:32 »
Problem w tym właśnie że nie ma Komputera, Kosza, zamontowanych dysków itp. - czysty pulpit (tło tylko).
Nie mogę wybrac opcji, żeby na pulpicie były aktywatory - nie ma takiej opcji na liście.

chmooreck

  • Gość
Problem z pulpitem w XFCE
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-01-05, 11:39:13 »
Wartość tej opcji zmieniałeś przy wyłączonym środowisku ?

ra-v

  • Gość
Problem z pulpitem w XFCE
« Odpowiedź #4 dnia: 2009-01-06, 08:06:13 »
Problem wreszcie rozwiązany, ale inną metodą.

Wpadłem na dziwny pomysł aby jeszcze raz skompilować 'xfdesktop-4.4.3' i wtedy właśnie po restarcie XFCE pojawiła się 3. opcja w ustawieniach pulpitu 'Pliki/ikony aktywatorów'.

Prawdopodobne to niepojawianie się 3. opcji to był mój błąd (zresztą jak zawsze:) - chyba najpierw skompilowałem paczki '*mcs*' (mcs-manager?), a potem 'xfdesktop',
a zdaje się że powinno się to robić odwrotnie.
Niestety na stronach WWW nie zauważyłem żadnej playlisty kompilowania, więc kompilowałem z góry na dół, lub odwrotnie - gdy gdzieś wywaliło brak paczki, to przeskakiwałem do niej i ją kompilowałem.

No cóż... algorytm był kiepski:)


PS. Co do restartu całego XFCE - czy nie wystarczy po aktualizacji konfigów zrestartować dany program/element środowiska? (np. 'xfdesktop --reload')?

chmooreck

  • Gość
Problem z pulpitem w XFCE
« Odpowiedź #5 dnia: 2009-01-06, 18:06:20 »
Cytat: ra-v
Problem wreszcie rozwiązany, ale inną metodą.

Wpadłem na dziwny pomysł aby jeszcze raz skompilować 'xfdesktop-4.4.3' i wtedy właśnie po restarcie XFCE pojawiła się 3. opcja w ustawieniach pulpitu 'Pliki/ikony aktywatorów'.

Prawdopodobne to niepojawianie się 3. opcji to był mój błąd (zresztą jak zawsze:) - chyba najpierw skompilowałem paczki '*mcs*' (mcs-manager?), a potem 'xfdesktop',
a zdaje się że powinno się to robić odwrotnie.
Niestety na stronach WWW nie zauważyłem żadnej playlisty kompilowania, więc kompilowałem z góry na dół, lub odwrotnie - gdy gdzieś wywaliło brak paczki, to przeskakiwałem do niej i ją kompilowałem.

No cóż... algorytm był kiepski:)
http://www.xfce.org/documentation/requirements
System requirements for Xfce

All packages (except xfce4-dev-tools) depend on both gtk+ >= 2.6 and glib >= 2.6.4. [b]The order in the dependency table is also the recommended build order.[/b]
It's also recommended to build all Xfce components from the same release version.
Fakt, że ja bym na to też nie wpadł ;-)

Cytat: ra-v
PS. Co do restartu całego XFCE - czy nie wystarczy po aktualizacji konfigów zrestartować dany program/element środowiska? (np. 'xfdesktop --reload')?
Zawsze możesz sprawdzić organoleptycznie... pamiętam, że w którejś z poprzednich wersji właśnie to nie wystarczało.