Nowe posty

Autor Wątek: Wine - udostępnianie programów innym userom  (Przeczytany 7745 razy)

Unk

  • Gość
Wine - udostępnianie programów innym userom
« dnia: 2009-01-04, 14:37:36 »
Mam na kompie kilku userów którzy chcieliby mieć dostęp do zainstalowanych przeze mnie programów przez Wine. Zrobiłem kiedyś katalog /home/wspolne w którym wszyscy mogą trzymać pliki którymi chcą się dzielić. Chciałem teraz zrobić dowiązanie w tym katalogu do katalogu /home/maciek/.wine/drive_c gdzie mam zainstalowane programy. Inni użytkownicy już widzą ten katalog i mogą przeglądać jego zawartość, ale jak chcą uruchomić jakiś program to wyskakuje:

kasia@pc88a117:/home/maciek/.wine/drive_c/Program Files/BlackIsle/Fallout2> wine fallout2.exe
wine: created the configuration directory '/home/kasia/.wine'
Could not load Mozilla. HTML rendering will be disabled.
wine: configuration in '/home/kasia/.wine' has been updated.
wine: could not load L"Z:\\\\home\\\\maciek\\\\.wine\\\\drive_c\\\\Program Files\\\\BlackIsle\\\\Fallout2\\\\fallout2.exe": Module not found
Da się to jakoś zrobić?

ArtE

  • Gość
Wine - udostępnianie programów innym userom
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-01-04, 16:58:41 »
strzelam... może mają prawo do czytania a nie do zmiany/uruchamiania .Z tego co widzę katalog z .wine poprawnie się tworzy na innym koncie zobacz jakie mają prawa do twojego (.wine) z zainstalowanymi programami .
Jeżeli to nic nie da, to może dowiązanie z katalogiem (programem) do danego usera zadziała.