Nowe posty

Autor Wątek: Jak zgrać wszystkie dźwięki z karty?  (Przeczytany 4613 razy)

timorek

  • Gość
Jak zgrać wszystkie dźwięki z karty?
« dnia: 2009-01-06, 10:41:11 »
Witam
 
Chciałbym zrobić następujący manewr: Uruchomić jakiś program, który umożliwiłby mi nagranie każdego dźwięku z karty audio. Używam takiego śmiesznego programu Soundtracker i chciałbym móc nagrywać moje miksy na żywo, a nie ma takiej funkcji w programie. Podobnie chciałbym postąpic z programem Renoise, który ma zablokowaną funkcję zgrywania gotowego utworu do wav.
Używam Mandriva 2008 i laptopa Hp z kartą dźwiękową
82801G (ICH7 Family) High Definition Audio Controller
Mam zainstalowaną oczywiście Aslę i serwer Jack (chociaż działa mi jako tako bo mam problemy z konfiguracją).

Wdzięczny będę za jakieś wskazówki.

ra-v

  • Gość
Jak zgrać wszystkie dźwięki z karty?
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-01-06, 12:04:34 »
Może programem KRecord (KDE) lub bashowym programem 'record' z pakietu 'xavtv'.

Przy czym trzeba ustawić odpowiednie źródło nagrania (u mnie chyba mix zgrywa z wszystkich kanałów - PCM, Mic, Video itd.)

timorek

  • Gość
Jak zgrać wszystkie dźwięki z karty?
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-01-06, 12:44:24 »
Dzięks

Słuchaj ja to Gnome używam, więc pewnie qarecord wchodzi w grę albo coś takiego bo pewnie bardzo podobny jest. Poszperam jeszcze w tych ustawieniach może są podobne opcje.

arctgx

  • Gość
Jak zgrać wszystkie dźwięki z karty?
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-01-06, 13:12:48 »
Niestety u mnie soundtracker powalił się z powodu jakiegoś błędu w obliczeniach zmiennoprzecinkowych :) Czy na pewno nie miał on możliwości eksportu utworu do pliku WAV?

Podstawowym poleceniem do przechwytywania dźwięku w Alsie jest arecord.

Jeśli używasz JACK-a, dla nagrywania masz do wyboru od prostego timemechine (z -f wav dla wygody) po wielościeżkowego Ardoura. Oczywiście w w serwerze JACK możesz dźwięk przepuścić przez inny program, jeśli Twój sprzęt nie będzie robił problemów (ale i konfiguracja niskich opóźnień).

http://linux-muzyka.ixion.pl/
http://esaracco.free.fr/documentations/linuxaudio/linuxaudio/index.html

timorek

  • Gość
Jak zgrać wszystkie dźwięki z karty?
« Odpowiedź #4 dnia: 2009-01-06, 14:48:00 »
Dzięki

Dokładnie to Renoise ma zablokowaną opcję zgrania do Wav (bo mam wersję free), a Soundtracker śmiga ale w Oss (poprzednio źle sprawdziłem) bo współpracuje tylko ze starszymi wersjami Asla (podobno) W każdym razie zgrywa wszystko do Wav, ale ja chcę zgrywać moje manipulacje na żywo. To daje zupełnie inne efekty - większa swoboda kreacji :)

A może jest coś takiego co mogłoby współpracować z Oss

ra-v

  • Gość
Jak zgrać wszystkie dźwięki z karty?
« Odpowiedź #5 dnia: 2009-01-06, 15:53:09 »
Cytat: timorek
Dzięks

Słuchaj ja to Gnome używam, więc pewnie qarecord wchodzi w grę albo coś takiego bo pewnie bardzo podobny jest. Poszperam jeszcze w tych ustawieniach może są podobne opcje.
Nic nie szkodzi. Gnome domyslne uruchamia programy KDE (i odwrotnie) - jesli KDE i Gnome są zaintsalowane.  Ale to temat na inny wątek.

Zawsze można uzywac xavtv:) - szybki i prosty.

timorek

  • Gość
Jak zgrać wszystkie dźwięki z karty?
« Odpowiedź #6 dnia: 2009-01-07, 14:03:37 »
Tak w sumie to wiem o tym, bo używam np.: Kaffeine więc nie wiem czemu tak napisałem. Sprawdzę te programy, może to jakieś rozwiązanie jest.

thx for help