Nowe posty

Autor Wątek: Popsulem xorg.conf :D  (Przeczytany 4178 razy)

Sosnix

  • Gość
Popsulem xorg.conf :D
« dnia: 2005-09-12, 23:23:45 »
CXzy suse linux w wersji pudelkowej (nie chcce mi sie sciagac) jest po polsku. Podobno sa rozne wersje?? Prosze zebyscie mi powiedzieli ile co kosztuje(jaka wersja/)??

Offline Arkadiusz Bednarczyk

  • Linux.pl
  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
    • Linux.pl
Popsulem xorg.conf :D
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-09-12, 23:59:17 »
2005-09-12 23:23:45 Sosnix napisał:

> CXzy suse linux w wersji pudelkowej (nie chcce mi sie sciagac) jest po polsku. Podobno sa rozne
 > wersje?? Prosze zebyscie mi powiedzieli ile co kosztuje(jaka wersja/)??

http://sklep.linux.pl/?id=sklep&kategoria=32&towar=4241
--
pozdrawiam
Arkadiusz Bednarczyk
email/jabber: arek@linux.pl

Arial

  • Gość
Popsulem xorg.conf :D
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-09-12, 21:31:59 »
Witam na sam wstep: uzywam Mandriva 2005 LE, Kde 3.3. Chcialem poustawiac cos w xorg.conf, ale wpisalem nie to co powinienem (wiem, noob) i teraz nie startuja mi "iksy". Potrzebuje poprostu zmienic cos w tym nieszczesnym pliku, lecz jako newbie nie znam aplikacji pod konsola ktora moglbym wyedytowac ten plik. Czy ktos zna rozwiazanie tego problemu ? Dzx za pomoc

bergo

  • Gość
Popsulem xorg.conf :D
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-09-12, 21:41:54 »
> poprostu zmienic cos w tym nieszczesnym pliku, lecz jako newbie nie znam aplikacji pod konsola
 > ktora moglbym wyedytowac ten plik. Czy ktos zna rozwiazanie tego problemu ? Dzx za pomoc


#mcedit /etc/xorg.conf (czy gdzie tam ten plik jest)

Lorenzo

  • Gość
Popsulem xorg.conf :D
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-09-12, 21:56:59 »
Gdybyś jednak nie miał midnight commandera ( i co za tym idzie mcedit'a) to masz jeszcze napewno vi (może ci sie wydać sakramencko up****liwy) albo joe.

W ostateczności zgraj confa na flopa i pod windą go edytnij ;-)

xadmi

  • Gość
Popsulem xorg.conf :D
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-09-12, 22:16:23 »
2005-09-12 21:31:59 Arial napisał:

> Witam na sam wstep: uzywam Mandriva 2005 LE, Kde 3.3. Chcialem poustawiac cos w xorg.conf, ale
 > wpisalem nie to co powinienem (wiem, noob) i teraz nie startuja mi "iksy". Potrzebuje
 > poprostu zmienic cos w tym nieszczesnym pliku, lecz jako newbie nie znam aplikacji pod konsola
 > ktora moglbym wyedytowac ten plik. Czy ktos zna rozwiazanie tego problemu ? Dzx za pomoc

 xorgconfig (ale to nie bedzie łatwe ) , lub (zależy coś namieszał ) xorgcfg (bedzie dziwnie,ale graficznie....)
 w każdym razie napisz coś osiagnął , bo mi sie tu wybitnie kłania : rtfm.

bergo

  • Gość
Popsulem xorg.conf :D
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-09-12, 23:54:07 »
>  w każdym razie napisz coś osiagnął , bo mi sie tu wybitnie kłania : rtfm.

A rtfm to zawsze działa :) - zawsze jast jakiś manual w którym jest opisane to o co się pyta ;)

Arial

  • Gość
Popsulem xorg.conf :D
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-09-13, 08:21:42 »
Dzieki za pomoc udalo sie mceditem ;)