Nowe posty

Autor Wątek: Problem z połączeniem się z internetem  (Przeczytany 6517 razy)

MAGx2

  • Gość
Problem z połączeniem się z internetem
« dnia: 2008-12-16, 23:00:18 »
Witam!
Mam od około 5 godzin zainstalowaną mandrive 2009. Jak zdążyłem zauważyć nie ma tam ppp i rp-pppoe. Wydaje mi się że jest to niezbędne do połączenia się z internetem (netia ADSL na łączach tp - sagem fast 800 e4). Po całym dniu (nieduanych) prób połączenia się z internetem poddaję się i proszę was o pomoc.
Po pierwsze nie wiem skąd ściągnąć brakujące paczuszki (ściągałem już z paru stron ale klapa była; nawet nie wiem na jaką "architekturę" mam ściągać paczuszkę i nie wiem jak to sprawdzić).
Jak skonfigurować połączenie chyba wiem (czytałem na googlach itp.) jednak jakaś podpowiedź może się przydać :)

Z góry dziękuję za poświęcony czas :)

p.s.
proszę pamiętajcie że to mój pierwszy linuks (mam go od 5 godzin :) ) więc tłumaczcie mi wszystko ja "krowie na rowie: :)

TheUsh

  • Gość
Problem z połączeniem się z internetem
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-12-17, 07:48:30 »
Nasuwa mi się tylko jedno: a nie mówiłem że Mandriva to zły wybór? ;)

Ale do rzeczy. Masz może w ustawieniach coś takiego jak VCI i VPI? Możliwe że złe ich ustawienie nie pozwala ci się połączyć.
A paczki ściągaj na architekturę i386, i586, i686 jeżeli twój procek to 32bity, a amd64 jeżeli to 64 bitowy.

chmooreck

  • Gość
Problem z połączeniem się z internetem
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-12-17, 07:58:40 »
Cytat: MAGx2
Jak zdążyłem zauważyć nie ma tam ppp i rp-pppoe.
Aż mi się wierzyć nie chce, że nie ma tego na płytkach...

Cytat: TheUsh
A paczki ściągaj na architekturę i386, i586, i686 jeżeli twój procek to 32bity, a amd64 jeżeli to 64 bitowy.
W tym wypadku architektura paczek bardziej zależy od już zainstalowanego systemu, niż od procesora.

TheUsh

  • Gość
Problem z połączeniem się z internetem
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-12-17, 12:07:30 »
Cytat: chmooreck
W tym wypadku architektura paczek bardziej zależy od już zainstalowanego systemu, niż od procesora.
Założę się, że on sam nie wie dla jakiej architektury ściągnął mandrivę, więc prędzej połapie się po tym dla jakiego procesora ściągał, np. przy ściąganiu ubuntu nie ma podziału na i686 i amd64 tylko na 32 i 64-bit, więc spodziewam się że twórcy mandrivy raczej też nie martwią użytkowników nadmiarem informacji.

MAGx2

  • Gość
Problem z połączeniem się z internetem
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-12-17, 21:03:07 »
Cytat: chmooreck
Aż mi się wierzyć nie chce, że nie ma tego na płytkach...
Właśnie po zainstalowaniu Mandrivy czytałem na jakimś forum że do wersji 2009 nie dodali na płytce ppp i rp-ppp (no i jeszcze sprawdziłem w zainstalowanych paczkach), na szczęście już zainstalowałem (w terminalu wpisałem chyba info i mi pokazało że moja wersja czy coś tam to i586 czy jakoś tak :) )

Teraz nie wiem tylko jak odpalić "patcha" do sagema.
Mam plik o rozszerzeniu .sh i do tego plik sagem-patch.
Doszedłem do tego że trzeba jakoś odpalić Makefile.sh ale nie wiem jak :).

Aha jeszcze jedno pytanie. Mam źródła pppoa i nie wiem jak je skompilować przez terminal. Próbowałem g++ nazwa_programu ale wyskakiwało że nie ma takiego polecenia jak g++.
Bardzo prosiłbym o pomoc :)

Aha a VCi i VPI powinny być ustawione na 35 i 8, przynajmniej tego się jak na razie doczytałem :).

TheUsh

  • Gość
Problem z połączeniem się z internetem
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-12-17, 21:17:55 »
VPI 0
VCI 35
Takie są poprawne ustawienia dla Netii na łączach TPSA ;)

Tak w ogóle, to z jakiego poradnika korzystasz? Z tych co czytałem, dotyczących instalacji tego modemu na Mandrivie 2008, to nic nie trzeba było doinstalowywać.

[edit] Aaa sory, nie zauważyłem że masz Mandrivę 2009, ale z tego co wyczytałem to po pobraniu tych brakujących paczek i ich zainstalowaniu, nie powinno być problemów.
Tu http://rpm.pbone.net/ masz wyszukiwarkę paczek rpm (w zaawansowanych ustawieniach wyszukiwania masz filtr, dzięki któremu wyszuka paczki dla twojego systemu).
Btw. w Ubuntu wystarczyło by tylko żebyś ściągnął UbuDsl i by było po sprawie , a tak w ogóle to mogę zdementować pogłoski o rzekomej powolności tej dystrybucji. Przeczytaj to: http://linuxnews.pl/czy-ubuntu-na-pewno-jest-najszybsze/ ;)

MAGx2

  • Gość
Problem z połączeniem się z internetem
« Odpowiedź #6 dnia: 2008-12-18, 15:11:39 »
Niestety zmian VPI VCI nic nie daje :(