Nowe posty

Autor Wątek: Jak zapiac dzialanie danego programu w pliku  (Przeczytany 3855 razy)

gajo10

  • Gość
Jak zapiac dzialanie danego programu w pliku
« dnia: 2008-12-27, 16:06:53 »
Witam.
Mam program x, program cos sobie tam przesyla, robi itd, czyli leca sobie jakies linijki.
Jak moge to co robi program czyli te linijki zapisywac do pliku.

arctgx

  • Gość
Jak zapiac dzialanie danego programu w pliku
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-12-27, 16:11:17 »
Cytat: gajo10
Witam.
Mam program x
Tzw. standardowe wyjście programu x przekierować do pliku możesz tak.
x >plik 2>&1
nadpisuje plik
x >>plik 2>&1
dopisuje do istniejącego komunikaty.

2>&1 mówi, by wyjście blędów (2) przekierować do standardowego.

Man bash poczytaj.

gajo10

  • Gość
Jak zapiac dzialanie danego programu w pliku
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-12-27, 18:24:27 »
A jak zrobic zeby caly czas zapisywac co dzieje sie w programie. W ten sposob zapisuje mi pare linii.

arctgx

  • Gość
Jak zapiac dzialanie danego programu w pliku
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-12-27, 18:32:12 »
Napisz najpierw, w jaki sposób widzisz to "co dzieje się w programie", jeśli nie jest to zwykłe wyjście ani wyjście błędów.

gajo10

  • Gość
Jak zapiac dzialanie danego programu w pliku
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-12-27, 21:39:36 »
Co sie dzieje hmm.
Program przesyła cały czas pewne pakiety do paru klientów, czyli cały czas trwa komunikacja klient>serwer i odwrotnie. Do tego dochodzi ze logują się różni userzy a inni sie wylogowują. Czasami z program są problemy przez to chce zapisac wszystko co sie dzieje.

arctgx

  • Gość
Jak zapiac dzialanie danego programu w pliku
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-12-28, 00:15:21 »
Mnóstwo informacji, choć nie wiem czy potrzebnych, może dostarczyć Ci polecenie strace ("strace program parametry_programu 2>&1 >plik.txt"), ale może dla podglądu pakietów zainteresuj się poleceniem ethtool czy netstat, jeśli jest to komunikacja przez interfejs sieciowy.

Co to za program że jesteś taki tajemniczy? Być może posiada on opcję wymuszającą większą gadatliwość. Zobacz do jego dokumentacji.