Sprzęt > Napędy CD/DVD

K3b nie widzi nagrywarki

(1/3) > >>

krzychu.qn:
Zainstalowałem sobie wczoraj nowe Suse 11.1 i w tej wersji linuxa k3b wywala błąd o braku nagrywarki...

Sam linux napęd widzi, po włożeniu jakiejkolwiek płyty po prostu ją czyta i otwiera.
urządzenie widziane jest jako /dev/sr0

próbowałem ręcznie dodać napęd do k3b w menu opcji programu, dałem dodaj urządzenie, program kazał wskazać ścieżkę, wipsałem /dev/sr0 i niestety wyrzuca komunikat że nie może znaleźć urządzenia

nie wiem co w tej sytuacji zrobić a koniecznie potrzebuje nagrywać płyty

benyo:
zmien recznie uprawenienia /dev/sr0 na 0666 i wtedy uruchom k3b i sprawdz czy wtedy ja wykrywac bedzie

krzychu.qn:
problem jest dziwniejszy niż myślałem gdyż w zasadzie nie zrobiłem nic w systemie jedynie kilkakrotnie go restartowałem i nagle nagrywarka się pojawiła a jak chcialem nagrać płytę to wyskoczyło że nie mam uprawnień do /dev/sr0
no to wyłączyłem i włączyłem od nowa k3b i już nagrywarki nie widział... zrobiłem tak jeszcze raz i już niby wszystko ok nawet płytę się udało nagrać ale... chce nagrać następną i co nie widzi nagrywarki...
to jest chore jakieś....

Dulek:
U mnie tez tak bylo .... zalogowalem sie na root'a wlaczylem k3b i od tej pory nagrywarka nie znika .... :D

Zapomnialem dodac ze wczesniej zmienilem uprawnienia do /dev/sr0 na user:disk

arctgx:
Nie ma dostępu do żadnych bardziej szczegółowych komunikatów? Odpalenie K3B z konsoli, zarówno jako root, jak i zwykły użytkownik może powie coś więcej.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej