Nowe posty

Autor Wątek: pierwsze uruchomienie,błąd:mandriva kernel panic- not syncing:Attempte  (Przeczytany 2470 razy)

yeloo

  • Gość
postanowiłem w końcu spróbować swą przygodę z linux'em i tu od razu zonk, zainstalowałem mandrive xtreme 2, instalacja poszła ok, usunąłem partycje NTFS, podzieliłem ja na dwie, najpierw ext3, później swap o wielkości 3076MB ze względu na fakt że posiadam 1,5GB RAM. skonfigurowałem połączenie z internetem DSL, zakończyłem, wysunęła się tacka z płytką i komp się zresetował, odpaliło się wybieranie opcji uruchomienia i wybrałem pierwsza opcje czyli uruchom z twardego dysku czy coś takiego, później mandriva extreme 2 i przeleciały chwile z góry na dół jakieś literki, cyferki, tak szybko że się nie zorientowałem, pojawił się pasek z lądowaniem systemu i poszła jakby jedna kreska i nic czekam 5, potem 10 minut i nic stoi,

totalnie nie mam pojęcia o co chodzi, może znacie jakieś rozwiązanie, już ponownie odpalałem instalacje i wybrałem opcje zaktualizuj i znów to samo. aha pojawiło się jeszcze okno podczas instalacji czy che wykorzystać bodajże nieoficjalne sterowniki do mojej karty wideo, dałem tak. proszę pomóżcie bo już tracę nawet ochotę na dalsze próby odpalenia i powrotu na windowsa,
fart że zostawiłem na wszelki wypadek drugi system.

przy uruchomieniu w trybie bezpiecznym ładowanie kończy się na komunikacie:
kernel panic- not syncing:Atempted to kill init!

instalowałem już nawet drugi raz system tym razem dodałem partycje ext3, /home

arctgx

  • Gość
pierwsze uruchomienie,błąd:mandriva kernel panic- not syncing:Attempte
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-12-18, 22:03:08 »
Ogólnie opisałem tu: http://forum.linux.pl/viewtopic.php?pid=88763#p88763

Musisz jakoś dostarczyć jądru stery swojego sprzętu, by mogło dostać się do głównej partycji i ruszyć stamtąd pierwszy proces (init). Niektóre kontrolery na płytach głównych wymagają dodania do linii komend jądra pewnych parametrów, by sterowniki je obsłużyły. Znając swój model płyty głównej albo czipsetu od obsługi dysku, być może zdążysz pomóc prędzej sam sobie nim ktoś Ci poda na gotowo (podaj go tu mimo wszystko). Użyj go jako klucza szukania (plus "kernel panic").