Nowe posty

Autor Wątek: wine...  (Przeczytany 5365 razy)

Sosnix

  • Gość
wine...
« dnia: 2005-09-12, 09:16:48 »
Jaka dystrubcja jest fajan oczywiscie musi byc prosta mozna pyknac jaks fajna gierke z wind i utworzyc dobry serwer. Prosze o pomoc

gomath

  • Gość
wine...
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-09-12, 10:00:43 »

gomath

  • Gość
wine...
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-09-12, 10:01:38 »

xis

  • Gość
wine...
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-09-12, 10:27:40 »

hiryuu

  • Gość
wine...
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-09-12, 01:45:23 »
Witam,
po wpisaniu komendy jako su np.: wine /mnt/win_c/windows/system32/notepad.exe w konsoli widze komunikat:
 
Warning: could not find DOS drive for current working directory '/home/smok', starting in the Windows directory.

i nie dzieje sie nic. Po wpisaniu find / -name wine* nie widze zednego pliku konfiguracyjnego.  Nie mam pojecia od czego zaczac.

Uzywam (tzn. proboje uzywac) wine w wersji wine-20050310-mdk.



darvark

  • Gość
wine...
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-09-12, 16:59:07 »
po pierwsze nie uruchamiaj wine jako root (bo to mialem chyba na mysli piszac jako su) po drugie uruchom najpierw konfiguratora on pomoze wszystko ustawic

hiryuu

  • Gość
wine...
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-09-13, 00:39:13 »
> po pierwsze nie uruchamiaj wine jako root (bo to mialem chyba na mysli piszac jako su) po drugie

probowalem jako zwykly uzytkownik i jako super user. Jezeli uruchamiam jako zwykly to jest z ta roznica ze nie dostaje zadnych komunikatow np.:
cd /mnt/hda6/Programy/Flash5/
wine Flash.exe
i koniec, konsola sie zawiesza

> uruchom najpierw konfiguratora on pomoze wszystko ustawic

Czyli chyba chodzi o winecfg ten sam symptom - nic sie nie dzieje. Dodam jeszcze ze w knoppix'ie 3.6, flash5 smiga przepieknie.

shiny

  • Gość
wine...
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-09-13, 08:03:32 »
2005-09-13 00:39:13 hiryuu napisał:

> > po pierwsze nie uruchamiaj wine jako root (bo to mialem chyba na mysli piszac jako su) po
 > drugie
 >
 > probowalem jako zwykly uzytkownik i jako super user. Jezeli uruchamiam jako zwykly to jest z ta
 > roznica ze nie dostaje zadnych komunikatow np.:
 > cd /mnt/hda6/Programy/Flash5/
 > wine Flash.exe
 > i koniec, konsola sie zawiesza
 >
 > > uruchom najpierw konfiguratora on pomoze wszystko ustawic
 >
 > Czyli chyba chodzi o winecfg ten sam symptom - nic sie nie dzieje. Dodam jeszcze ze w
 > knoppix'ie 3.6, flash5 smiga przepieknie.

Nowsze wersje wine-a (ale nie pamietam od ktorej wersji) uzywaja winecfg, starsze bodejze wineconfig. Jesli nie masz pliku ~/.wine/config (czy cos takiego), to oznacza ze masz nowsza wersje ktora juz nie korzysta z pliku konfiguracyjnego, tylko z rejestru, wiec pozostaje Tobie tylko winecfg (chociaz mnie nie pytaj jak uruchomic winecfg lub wine-owy regedit skoro wine nie dziala :)). Zawsze mozesz recznie edytowac plik z rejestrem wine-a jesli wiesz ktory to :), albo zapytac sie tworcow.

Powodzenia.

hiryuu

  • Gość
wine...
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-09-13, 17:00:58 »
> Nowsze wersje wine-a (ale nie pamietam od ktorej wersji) uzywaja winecfg, starsze bodejze
 > wineconfig. Jesli nie masz pliku ~/.wine/config (czy cos takiego), to oznacza ze masz nowsza
 > wersje ktora juz nie korzysta z pliku konfiguracyjnego, tylko z rejestru, wiec pozostaje Tobie
 > tylko winecfg (chociaz mnie nie pytaj jak uruchomic winecfg lub wine-owy regedit skoro wine nie
 > dziala :)).

Mimo ze mam nowa wersje wine (w ktorej nie ma pliku konfiguracyjnego) mozna uzywac config'a ze starego wine, to nie ma znaczenia.

Zawsze mozesz recznie edytowac plik z rejestrem wine-a jesli wiesz ktory to :), albo
 > zapytac sie tworcow.

Czyli walka z wiatrakami....
 
> Powodzenia.

Dzieki, sie przyda.

shiny

  • Gość
wine...
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-09-14, 12:08:28 »
 > Mimo ze mam nowa wersje wine (w ktorej nie ma pliku konfiguracyjnego) mozna uzywac config'a ze
 > starego wine, to nie ma znaczenia.
 >

Jestes pewien?