Nowe posty

Autor Wątek: Co wybrać?  (Przeczytany 1571 razy)

ziolo4ever

  • Gość
Co wybrać?
« dnia: 2008-12-11, 21:48:03 »
Witam. Wiem, że na tym forum jest już wiele podobnych wątków, ale mnie by chodziło o wybór między czterema konkretnymi dystrybucjami.
Może zacznę od tego, że linuxa wybrałem z dwóch powodów, a mianowicie to, że jest szybszy i wydaje mi się stabilniejszy od Visty, a tak konkretnie cele dla których będę go wykorzystywał to:
1. Grafika 3D, a tak dokładnie to Blender,
2. Programowanie (c++ i stronki internetowe)
3. Muzyka (zależało mi by na tym, żeby był dźwięk 3D).

Dystrybucje pomiędzy którymi się zastanawiam to:
1.Mandriva.
2.Suse.
3.Ubuntu 64bit.
4.Fedora (KDE).

Trzy pierwsze już miałem zainstalowane, a ostatnią odpaliłem tylko w Live CD (wersja z KDE). Z pierwszą trójką miałem zawsze jakieś kłopoty. Mandriva działała najlepiej, ale co jakiś czas mi wyskakiwał komunikat, o tym, że jest poza zakresem pracy monitora (mimo, że miałem odpowiednie stery do grafiki i odpowiednio skonfigurowane). Suse czasami jak wszedłem w tryb tekstowy, to już nie mogłem z niego wyjść, poza tym były problemy z konfiguracją surround 5.1. W ubuntu nie mogłem zainstalować adobe flash (zawsze się pojawiały jakieś błędy) poza tym bardzo mnie męczyło to, że komendy są inne niż w reszcie dystrybucji i że nie ma rpm. Fedore (pod KDE) jak odpaliłem z Live CD to wydawało mi się, że wszystko jest ok, ale nie miałem jej jeszcze zainstalowanej więc nie wiem jak będzie po instalacji jeżeli się na nią zdecyduję.
Proszę o pomoc w wyborze, ponieważ mam z nim ogromne problemy.