Nowe posty

Autor Wątek: Ubuntu na laptopie- piszczy przy podłączaniu zasilacza  (Przeczytany 6501 razy)

Webbaq

  • Gość
Mam bardzo dziwny problem a mianowicie gdy potrzebuję podłączyć zasilanie (lub ewentualnie odłączyć zasilacz) przy załadowanym Ubuntu laptop wydaje z siebie krótki pisk (jest to lekko irytujące i czasem przeszkadza innym ludziom). Odkryłem, że tak samo piszczy gdy podłączę zasilacz zaraz po włączeniu komputera (zanim załaduje się system).

a teraz najdziwniejsze... wcześniej korzystałem z Ubuntu 7.10 oraz Windy XP i po załadowaniu systemu nie piszczał a teraz... po przesiadce na Ubuntu Ultimate (to inaczej 8.04 z dodatkami ;) ) zaczął piszczeć.

Czy da się to rozwiązać w jakiś prosty sposób? czy lepiej sobie odpuścić (gdyż wszystko inne chodzi w tym Ultimate wręcz śpiewająco :D )

PS. laptop to acer Extensa 5620z

Offline Arkadiusz Bednarczyk

  • Linux.pl
  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
    • Linux.pl
Ubuntu na laptopie- piszczy przy podłączaniu zasilacza
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-12-11, 23:34:31 »
U mnie też piszczy, też mam extensę ;)
Ja wyciszyłem głośniczek [beep] w ustawieniach głośności i przestało. Chociaż mi to akurat nie przeszkadzało.
--
pozdrawiam
Arkadiusz Bednarczyk
email/jabber: arek@linux.pl

Webbaq

  • Gość
Ubuntu na laptopie- piszczy przy podłączaniu zasilacza
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-12-17, 16:58:00 »
Właśnie sprawdziłem wszystkie opcje w preferencjach dźwięku ale niestety nie udało mi się odnaleźć opcji wyciszenia głośniczka. Wyciszyłem dzwonek systemowy oraz dźwięki systemowe ale niestety laptop nadal piszczy przy podłączaniu zasilania.

flak

  • Gość
Ubuntu na laptopie- piszczy przy podłączaniu zasilacza
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-12-18, 20:15:06 »
Cytat: Webbaq
Właśnie sprawdziłem wszystkie opcje w preferencjach dźwięku ale niestety nie udało mi się odnaleźć opcji wyciszenia głośniczka. Wyciszyłem dzwonek systemowy oraz dźwięki systemowe ale niestety laptop nadal piszczy przy podłączaniu zasilania.
Jeśli dźwięk jest ciągły w Ubuntu 8.04 to może być wina zepsutego SpeedStepa (jeśli masz procesor Intela). Windows XP i Ubuntu < 8.04 (?) nie mają do niego sterownika.
Wejdź do BIOSu i wyłącz SpeedStep. Restartuj komputer i wykonaj serie testów. Na razie nie będę się wdawać w szczegóły. Wpierw sprawdź czy ten manewr pomoże.

Webbaq

  • Gość
Ubuntu na laptopie- piszczy przy podłączaniu zasilacza
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-12-19, 17:15:24 »
niestety wyłączenie SpeedStepu nie pomogło :(

Najciekawsze jest to, że w starszej wersji Ubuntu (mam na myśli 7.10) i w Win XP nie piszczało